טנטרה לבנה

האירוע טנטרה לבנה בישראל לשנת 2020 בוטל
עדכונים לפני אירוע 2021 יופיעו כאן

 

 We meditate so that we are in a neutral state. As long as you are not in a neutral state, you will create cause and effect. When you are in a neutral state, you will know cause and effect and you will not play with it. You will be fine. 
Yogi Bhajan

“יוגה של טנטרה לבנה מפגישה אותי, פנים אל פנים עם המהות שלי, פותחת את לבי לעולמות,  שלא יכולתי להרגיש,  ואת עיניי, למראות שלא יכולתי לראות”

“הסדנה של יוגה של טנטרה לבנה הייתה מדהימה והשפיעה עלי עמוקות. אני בהחלט מרגיש שדברים שונים לגמרי ומדהימים ממשיכים להתרחש ללא הפסקה. התודעה נראית בהירה יותר  ורוחי נשארת מרוממת. החוויות שלי מאז היום הזה חיזקו את ההחלטה להפוך את הקונדליני יוגה והטנטרה הלבנה חלק מחיי לנצח”.

 CM, New York City

“היו כל כך הרבה סיפורים על האינטנסיביות ועל אורך המדיטציות, היה בי הרבה פחד, האם אצליח להחזיק מעמד. בדיעבד זו הפכה להיות אחת החוויות הטובות ביותר בחיי. האנרגיה הקבוצתית עזרה לי לעבור את האתגרים. אני כבר לא יכולה לחכות לסדנה הבאה”.

 DM Houma LA

איך זה עובד?

חשבו על האנרגיה של היקום כעל בד ארוג שתי וערב, שבטבעו הוא בנוי ממימד מקבילי (מאוזן) וממימד ניצב (מאונך). בדיוק כשם שניתן לחזק אריג על ידי מתיחתו באלכסון, כך ניתן לחזק את אנרגית היקום על ידי המתיחה האלכסונית של יוגת טנטרה לבנה (White Tantric Yoga®). האנרגיה הזאת זורמת בצורת האות Z והיא חזקה מאד. תחת ניהולו של מאהאן טנטריק (המאסטר של טנטרה לבנה), ביכולתה לבקע מחסומים שנתקעו בתת-ההכרה.

באמצעות האנרגיה האלכסונית, הגוף המעודן (subtle body) של המאהאן טנטריק הנוכחי, יוגי בהאג’ן, מתחבר אל הגופים המעודנים של כל המשתתפים דרך המסייע (facilitator) של הקורס. זה פועל באותה דרך שבה מערכת טלפונית כלל-עולמית משתמשת בלוויינים ובאנרגיה אלקטרו-מגנטית כדי לחבר בין שני צדדים.

אין לבלבל בין היוגה של הטנטרה הלבנה ובין הטנטרה השחורה או האדומה. שתי הצורות האלה של יוגה גם הן מתמירות אנרגיה, אך הן עושות זאת בדרכים אחרות ולמטרות אחרות.

ניקוי התודעה

התודעה של כל אחד מאיתנו משחררת 1000 מחשבות בהרף עין. חלק מהמחשבות האלה אובדות בלא-מודע. מחשבות אחרות נתקעות בתת-ההכרה שלנו ומשם משפיעות על התודעה המודעת. הן הופכות לתחושות, רגשות, תשוקות, תפיסות שונות של המציאות או פנטזיות. ואז, במקום שאנו נשלוט בתודעה שלנו (mind) – התודעה והמחשבות שולטות בנו והן עלולות להוביל להחלטות אימפולסיביות, לתקשורת לקויה ולמתחים שאנו עצמנו גורמים לעצמנו.

היוגה של הטנטרה הלבנה מאפשרת לנו לשבור את החסימות הללו בתת-ההכרה ולחיות חיים מהנים יותר. היא מאפשרת, בזמן קצר ביותר, לחוות שחרור מהרבה משאות כבדים שאנו נושאים בתודעה.

כשאנו רואים כל רגע בבהירות ומתוך בהירות זו פועלים, ביכולתנו להשיג הבנה עמוקה יותר של עצמנו ולשנות את חיינו. התודעה, הגוף והנשמה יכולים לפעול ביחד כיחידה אחת. זוהי הדרך לחירות אישית ולמודעות והיא תוביל להצלחה נוספת בכל תחומי החיים.

“היופי ביוגה של טנטרה לבנה הינו העידון שלה. היא מרוממת והיא נותנת לנו שליטה באמנות החיים”  -יוגי בהג’אן

למה לצפות?

היוגה של הטנטרה הלבנה היא מדיטציה קבוצתית. המודטים יושבים בזוגות, כשכל אחד מבני הזוג פונה אל שותפו וכך הם מבצעים את ההוראות של המאהאן טנטריק, יוגי בהאג’ן, המוצגות בווידאו.

באולם נוכח נציג של המאהאן טנטריק שתפקידו לסייע למהלך היוגה של הטנטרה הלבנה. המסייעים המקוריים נבחרו באופן אישי על ידי יוגי בהאג’ן מתוך חברי הסגל שלו. מאז פטירתו (ב-2004), הטנטרה הלבנה מנוהלת על ידי הארגון ‘מדע ההומנולוגיה והבריאות’ (Humanology and Health Science). חברי המועצה שלו הם שבוחרים במסייעים חדשים על פי פרופיל שיוגי בהאג’ן התווה. כל המסייעים הקיימים כיום למדו באופן אישי אצל יוגי בהאג’ן. מתפקידם להבטיח שהיוגה אכן מתבצעת לפי המתודולוגיה של יוגי בהאג’ן ולעזור למשתתפים להעצים את החוויה.

כל סדנה בטנטרה הלבנה מורכבת משש עד שמונה קריות. קרייה (kriya) היא מדיטציה המורכבת מהאלמנטים הבאים:

· תנוחה של יוגה (אסאנה asana)

· תנוחה של הידיים (מודרה mudra)

· טכניקת נשימה (פראניאמה pranayama)

· מיקוד מנטלי

· ו/או מנטרה

לעתים הקרייה מלווה במוסיקה. כל קרייה כזאת נמשכת 31 או 62 דקות, כאשר אחרי כל קרייה יש הפסקה. המדיטציה מתבצעת בסביבה שלווה ובאווירה ידידותית, תומכת ומרוממת. מוגשת ארוחת צהריים צמחונית.

מי יכול להשתתף?

אין דרישות מוקדמות להשתתפות ביוגה של הטנטרה הלבנה. המתרגלים המתחילים שבין המשתתפים יתכווננו לאנרגיות הפנימיות שלהם ויהנו מחוויה מדיטטיבית עמוקה ולעתים מאתגרת. המתרגלים המנוסים יותר יעמיקו את החוויה שלהם ויסללו דרכים חדשות למודעות הרוחנית שלהם.

כיצד להתכונן?

מומלץ להגיע לסדנה מוכנים למדיטציה, לאחר שבצעתם מספר תרגילי יוגה או מתיחות. יהיה חימום גם בזמן ההתארגנות.

מה להביא?

לבוש נוח ורפוי, לבן בלבד. הצבע הלבן מורכב מכל הצבעים והוא מחזק את השדה המגנטי שלנו ואת עוצמת ההילה שלנו.

כיסוי ראש מכותנה לבנה שמכסה לחלוטין את כל הראש ושיהיה יציב מספיק כדי להישאר על הראש גם בעת תרגילים עם תנועה. (חובה)

נא להביא שמיכה או שטיחון לשבת עליהם ושמיכה קלה נוספת להתעטף בה בעת ההרפיה, כמו גם כרית לישיבה במידת הצורך.

מכיוון שמדובר בתהליך של ניקוי יהיה עליכם לשתות הרבה מים. בסדנה יסופקו מים ותוכלו גם להביא מים משלכם.

*הכרטיס כולל ארוחת צהרים טבעונית.

*אין צורך לבוא עם בן/בת זוג למדיטציה מראש, אבל כמובן אפשרי.

*החניה היא בחניון “התחנה” ומשם הליכה קצרה לאורך רחוב שלוש עד לכניסה למתחם סוזאן דלאל.

*לשאלות נוספות אפשר לפנות לגלי סאט פוראן בטלפון 054-7371187 או בדואר אלקטרוני whitetantrail@gmail.com


White Tantric Yoga היא סימן רשום של:

Humanulogy and Health Science Inc.

לפרטים נוספים: www.whitetantricyoga.com