אהבה היא הסיכוי האחרון שלי מאת יוגי בהג'אן

זמן הדלי – מגזין פברואר 2011 , קטעים מתוך הרצאתו של יוגי בהאג'ן, 28 במרץ 1994

תרגום: ליאת גיא

 הערב נדון בנושא החשוב ביותר והוא: 'אהבה היא הסיכוי האחרון שלי'. נושא זה הוא הסיבה, למעשה, שהקארמה האנושית התגלמה בגוף פיזי. הסיבה שבשבילה קיבלה הקארמה האנושית את הגוף, את הסביבה הקרובה שלה, את ההורים וקרובי המשפחה ואת קווי האורך והרוחב המסוימים של המקום שבו נולדת – אינה למען כך שתוכל להתווכח כל החיים. אם אתה מתווכח עם החיים עד כדי כך שהפכת ל'וכחן' מקצועי, זה לא אנושי. חיים אנושיים שאינם מכילים אהבה בלב וחיבה בראש, הם חיים של וכחן. אלו הם חיים של כאב, חוסר כבוד, חוסר מימוש עצמי, ספקות ושאלות. חיים ללא יושרה וללא כבוד. עם כל העושר שבעולם אלה הם חיים ללא שלום.

אהבה היא הסיכוי, הצ'אנס האחרון שלי בחיים במובן זה שעלי לאהוב קודם כל את ההכרה שלי עצמי. עלי לאהוב את האופי האישי שלי, את המאפיינים האישיים שלי. עלי לאהוב את הכבוד העצמי שלי ולאהוב את הממדים שלי. יש כל כך הרבה דברים שאני אמור לאהוב בעצמי לפני שאוכל לומר אפילו מילה אחת מתוך המשפט 'אני רוצה לאהוב אותך'.

 אני מבין שכאשר אתם צעירים אתם חולמים על נשמה תאומה, אתם רוצים חבר, קרוב, מאהב או בעל וכו'. אבל זה לא ייתן לכם כלום כיוון שזה אשר אינו שלם גם יתחבר עם זה אשר אינו שלם. נסו להבין משהו, ההיגיון כאן מאד פשוט: אדם אחד לא שלם עוזר לאדם אחר שאינו שלם. פירושו של דבר, יש לי רגל שבורה ואני מנסה לעזור לאדם אחר שיש לו זרוע שבורה. אז, זה לא אומר שאני לא עוזר וזה גם לא אומר שהאדם השני אינו מקבל עזרה, אבל זה פשוט לא הגיוני לחיות ככה, להאמין ככה ולהיות במצב כזה.

למעשה, איך שאתם מבינים את המושג 'אהבה' זה מאד שונה ממה שאהבה היא באמת. יש לכם אהבה חושנית, אהבה מינית, אהבה אישית, אהבה שתלויה בדבר, אהבה שאינה תלויה בדבר וכן הלאה. אולם בעצם אהבה היא הכרה עצמית.

כשאני אוהב את עצמי אני יכול להיות כל כך עשיר שאני יכול לאהוב את כולם. האהבה ה'תלויה' – כיוון שאתה אוהב אותי אתה תלוי בי וכיוון שאני אוהב אותך אז אני תלוי בך – היא כמו עסק, כיוון שאני מצפה למשהו ואתה מצפה למשהו. זו אינה אהבה, זה נקרא. איך אפשר לקרוא לזה? 'לרכך את הדרך'. מתכוונים לדבר אחד ועושים דבר אחר.

 מתוך אוצר המלים האנושי, המילה 'אהבה' היא המנוצלת ביותר לרעה. כיוון שהתנאי הראשון לקיומה של אהבה הוא: כשאתה מאוהב או כשאתה אוהב מישהו, אין לך צורך לשאול אף שאלה. אם יש לך שאלות זו לא אהבה. אם יש לך תנאים זו לא אהבה. אם יש לך ציפיות זו לא אהבה. אם יש לך תחום שיפוט זו לא אהבה. אם יש לך טריטוריה זו לא אהבה. אם אפשר להגדיר את זה ולמדוד את זה – זו לא אהבה. כשילד הולך ומנסה לאחוז בקיסם בוער אמו קופצת ועוצרת אותו, הודפת אותו משם. זוהי פעולה אכזרית, פעולה קשה. זוהי פעולה של אכיפה אך זוהי פעולה של אהבה, זוהי הגנה. זהו הקשר של האם עם הילד, הגנה. זוהי היכולת שלנו לפעול מתוך אהבה. כשאנו בתוך אהבה אנו מכבדים אנשים. באהבה אנו תומכים. באהבה אנו מקריבים. באהבה אנו נותנים. באהבה אנו מרוממים. באהבה אנו נתפלל.

 אהבה ופחד הם שני כוחות. כל דבר שתעשו מתוך פחד יגזול מכם את החיים. כל מה שתעשו מתוך אהבה יעניק לכם מימוש עצמי. אבל אהבה לא תספק את הרגשות שלכם. זה החלק הקשה שלה. אהבה לא תזין את הנוירוזה שלכם. היא לא תשביע את רצונו של האגו שלכם. לאהבה ולאלוהים אין ממדים. לאגו יש. ולכן כאשר אתם מאוהבים אין לכם ממדים. כאשר יש לכם ממדים אתם לא באהבה. וההתאמה הצולבת הזאת של החיים תיקח 99.9 אחוזים מהחיים שלכם ותשאיר אתכם ריקים לגמרי ברגע המוות.  לא ניצלתם את הסיכוי האחד שלכם שקיבלתם מאלוהים הגוף האנושי, הצ'אנס האחרון שלכם – האהבה.

אם לא יכולתם לאהוב מישהו מבלי להתנות תנאים, לא יכולתם לאהוב כמו אלוהים: בלי שליטה, טריטוריה, ציפיות וכן הלאה. אם מישהו רוצה לחוות את אלוהים הוא יכול לדבר שנים על גבי שנים על הכל, כל הידע שבעולם. הוא יכול לקרוא ספרייה שלמה, ספר אחרי ספר. אבל אם האדם הזה לא מפגין 'טונות' של אהבה והוא לא מקרין אהבה נקייה וברורה, אז מה שנשאר זה רק פיתיון. אפשר לקרוא לאהבה שכזאת 'גן-עדן של זונות'. אנו הופכים את האהבה לפיתיון ותוקעים בה קרס כדי להשיג משהו. זה מאד הרסני.

 אלו שמבינים מה זה חיים ומה זה אהבה הם בעלי כושר עמידות. הם לא מתנהגים באופן ילדותי והם לא פועלים מתוך תשוקה ומסתבכים בבלגנים ובנוירוזה. מילותיהם הן כמו אבנים יקרות וההכרה שלהם בהירה כמו אלוהים וכוחם הוא אינסופי. אלו הם האנשים שאלוהים אוהב והם נהנים מאהבה כסיכוי האחרון בחיים. בלי זה, אנשים כל כך נשבים בקסמים של המאיה* והם שוכחים את המציאות בצורה כל כך קשה, שהם לא יכולים לזכור מדוע הם לא התכוננו ליום האחרון. בחיים האלה אתה מתכונן למחר. אבל אין מחר. כל מחר יהפוך להיום שצריך להתמודד איתו. עם זאת, ביום שבו תתחילו להתכונן ליום האחרון בכך שתזכירו לעצמכם 'כשאעזוב את כדור הארץ, איזו מורשת אני משאיר מאחורי? ואיזה קשר יהיה לי עם הנצח?' – ביום הזה תהיו חופשיים.

מעולם לא שכחתי שאלוהים ברא אותי אנושי, אפילו לא לרגע. ותמיד אני מבין שאלוהים יכול היה ליצור אותי כחמור, או ליצור אותי כנחש. ומעולם לא שכחתי שאלוהים יצר אותי עם תבונה. והייתי מודה לו מאד לו היה יוצר אותי טיפש כי אז לא הייתי צריך להתאמץ כל כך. אתם מבינים למה אני מתכוון?

אז בחוכמה, בשוויון, באקסטזה של ההכרה, עליכם להבין שאלוהים יצר אתכם למטרה מסוימת. עליכם ללמוד כיצד לממש את המטרה הזאת, ולא את האגו. זה הסוד.

 ____________________________________________________________

*מאיה = אשליית המציאות הנוצרת כתוצאה מהחוויה החושית של אדם, כפי שהוא חווה את עצמו ואת העולם.

 הסרת אחריות מהתרגום: אמנם תורתו של יוגי בהג'אן נועדה להגיע ולשרת אנשים בני כל הלאומים. עם זאת, 3HO® מסירה אחריות מכל פרשנות מוטעית של התורה של יוגי בהג'אן שעלולה לנבוע מתרגומי טקסטים מתוך כתב העת Aquarian Times ו/או מהעלון המקוון של 3HO, שנעשו באופן עצמאי ולא הוזמנו ע"י הארגון.

Translation Disclaimer

While the teachings of Yogi Bhajan are fully intended to reach and serve people of all nationalities, 3HO® will not be held liable for any misrepresentation of Yogi Bhajan’s teachings through unsolicited or independent translations derived from Aquarian Times and/or the 3HO eNewsletter

 

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן