הדרך אל האושר – 21 שלבים במדיטציה

בקונדליני יוגה יש התייחסות לאושר שלנו. יוגי בהאג'ן נתן 7 צעדים לאושר, שמתחילים מהיכולת שלנו להיות מחויבים. רק כשנהיה מחויבים ב 100% למשהו, נוכל להתחיל למצוא את האושר, ולגדול בתוכו.

בקורס 21 שלבים של מדיטציה אנחנו ממשיכים להבין את האושר שלנו. 21 שלבים, המחולקים ל-3 דרכים. כל שלב בדרך מלמד אותנו משהו על המדיטציה שלנו, ומשהו על עצמנו. לכל שלב יש את האתגרים שלו והיופי שלו, וכל שלב מקרב אותנו אל האושר שלנו.

ככל שנתקדם בשלבים נקבל כלים לחיות בשלמות, ולטפח את היכולת שלנו להיות מאושרים, הזכות שנולדנו עבורה."Happiness is our birthright" .

שלוש "רמות" של אושר

כשאנו חושבים על אושר- יש הרבה דרכים לתארו. בתוך ה-21 שלבים של המדיטציה- ניתן לחלק את האושר שלנו ל-3 איכויות. באנגלית- Joy ,Happiness ,Bliss . בעברית ניתן להתייחס אליהן כשמחה, אושר, ואושר גדול.

בדרך הראשונה אנחנו מגלים את השמחה. מצב חיובי שאנו נמצאים בו כשאנו נהנים, כשמצליחים להשאיר מאחורינו את העומס והלחצים היום יומיים. בדרך הראשונה אנחנו מצליחים לנקות את הרגשות, התגובתיות והחסימות בתת המודע שלנו.

בדרך השניה אנחנו מגלים את האושר- המורכב משמחה, אך מוסיף אספקט נוסף של עצמנו. זה לא רק מה אני עושה שמשמח אותי, אלה נוסף מימד של "איך". עד כמה אנחנו שולטים בשמחה שלנו. עד כמה אנחנו מחויבים לה.
השמחה מתחילה כשאנו מגלים את עצמנו. כשאנו מסיימים את 7 השלבים הראשונים במדיטציה, ומתחילים את הדרך השניה- החוויה של השמחה מתרחבת, מזדככת, ומתייצבת בכל חלק בחיינו.

האושר הגדול (Bliss) מגיע בדרך השלישית (7 השלבים האחרונים). בסנסקריט נקרא לזהAnanda . זהו שלב של שמחה ואושר ביחד עם תחושה עמוקה של הגשמה ובהירות. תחושה שיכולה לבוא רק כשהצלחנו לזכך את עצמנו ולפרק את העומס של האגו. אנחנו נהיים זרימה של חכמה, תמימות, נוכחות. יודעים לצפות ולהשתתף בכל דבר בספונטניות ובחסד. זוהי תחושה שמגיעה מעומק העצמי, ומתקיימת בקשר ישיר עם האגו. ככל שיש פחות אגו יש יותר אושר גדול.

השמחה היא חולפת. האושר ממלא אותנו, והאושר הגדול הוא מצב תמידי. השמחה באה בדרך כלל מדברים חיצוניים, חומריים, מאנשים אחרים. האושר בא בהשוואה לאחרים או לעצמנו. האושר האמיתי מגיע מתוך עצמנו, בהיותינו מודעים ונוכחים בכל רגע בחיינו. במצב זה אנחנו קורנים, ממגנטים, נהיים מודעים,  יצירתיים, אינטואיטיביים, תמימים, והעולם כולו תומך בנו.

מזמינה אתכם לחוויה של מדיטציה.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן