ארגון KRI ואני

הסתכלות על ארגון KRI בשנתיים האחרונות

מאת רונית ורדי

רוצה לשתף בנקודת מבט נוספת על הנעשה בעולם, ובארגון ה KRI  – היום, כשנתיים לאחר שהתחילה פרשיית יוגי בהאג'ן לזעזע את כולנו.

KRI שזה ראשי תיבות של Kundalini Research Institute, הוא ארגון ללא מטרות רווח המחזיק את תורתו של יוגי בהאג'ן ומספק משאבים נגישים ורלוונטיים למורים ותלמידי קונדליני יוגה. כל מורה לקונדליני יוגה, מקבל את חומרי הלימוד של קורס המורים מ KRI, וכל מורה חדש נדרש לחתום ולהסכים לעקרונות המובילים שלו.

אירגון זה נדרש לעמוד באומץ מול הגילויים שעלו, ולהוביל אותנו הלאה לעידן חדש. כשהדברים רק התחילו להתגלות, השוק היה גדול ואנשים רבים איבדו את האמון בדרך.

מביאה כאן את נקודת ההסתכלות האישית שלי על מה שאני רואה שקורה עכשיו –

מיד בהתחלה, לפני שנתיים וחצי, הארגון  ובראשו, אמריט סינג פתח את הכל. העמידו וועדת חקירה חיצונית, וכל מי שרצה יכול היה לקרוא את המימצאים. אחר כך היה צורך לטפל ולעזור לכל מי שנזקק לעזרה. הוקמו הרבה מעגלי ריפוי, שיחות, ופגישות בעולם כולו, בשפות שונות, כדי לתת לכל מי שהיה צריך – מקום לשמוע ולהשמיע. מקום מקבל ומקשיב.

מאז אני עדה לתהליך של שינוי שקורה בתוך KRI. אחד הדברים הראשונים שעשו היה לשנות את ספר הלימוד שלנו. בדף הראשון של הספר מופיע הסבר מפורט על מה שקרה, ועל המקום שאנו נמצאים היום. הרבה ציטוטים וחלקים הנוגעים ליוגי בהאג'ן הוצאו, וגם התמונה בשער הספר השתנתה. (ניתן לבחור אם תמונה של יוגי בהאג'ן תופיעה בכריכה או לא).

היום כל מורה יכול לבחור האם רוצה או לא להשתמש בווידאו של יוגי בהאג'ן, או בהרצאות שלו. גם מדיטציית הטרטקום – עם התמונה של יוגי בהאג'ן, הוצאה מהלימוד.

בקורס המורים שאנחנו מלמדים – ממש בתחילת הקורס עולה השיחה על יוגי בהאג'ן ועל מה שקרה, והתלמידים מתבקשים להקשיב, להבין, ולראות איפה זה פוגש אותם. אי אפשר לטייח יותר. כולם צריכים לעמוד מול האמת ולראות איך חיים איתה.

החלטות הארגון נעשות היום בצורה הכי פתוחה שאפשר. כל אחד מאיתנו (גם אתם) יכולים להצטרף לישיבות ולתת את דעתכם. להשפיע על מה חשוב, מה הייתם רוצים לשנות.

כל החלטה עוברת פורום שלם. אנשים שהנושא מעניין אותם ורוצים להשפיע יושבים בוועדות ובוחנים דברים, ואז פונים אלינו להצבעה. לכל אחד יש קול משפיע באותה המידה.

רוצה לשתף אתכם- בפורום האחרון שהשתתפתי- העלו בכתב עקרונות וערכים של הארגון, שהוצגו לאישור:

  • לשמור על אוטנטיות, אמון, שקיפות
  • לקבל שונות
  • עקרון השיויון
  • לנהוג בחמלה, אמפתיה וכבוד לזולת
  • להתחייב ללמוד, לגדול
  • להעלות את המודעות

אלו לכאורה דברים ברורים שכולנו רוצים לחיות לאורם, אולם היום – כתבו אותם, מדברים עליהם. עוסקים בזה. ואם תרצו -אפשר למצוא את הלימוד שלנו בכל סעיף. (הסוטרות של פטנג'לי).

עוד דבר שעבדו עליו הרבה בשנתיים האחרונות- הקוד האתי, שגם עליו כל תלמיד חדש נדרש לחתום. הקוד האתי המעודכן נמצא באתר העמותה.

והנושא הבא שעדיין דנים בו, ובהחלט עדיין לא הגיעו להחלטה, הוא השם שלנו. האם לשנות את השם- "קונדליני יוגה כפי שלימד יוגי בהאג'ן".

בשיחה שאני הייתי חלק ממנה, הבנתי עד כמה הנושא מורכב. עדיין לא נמצאה תשובה, אבל בהחלט מדברים על הדברים. מקשיבים אחד לשני. בוחנים במודעות.  

מרגש אותי להיות חלק מהדרך הזאת. דרך שלא מסתירה, דרך שנותנת מקום לכל אחד להשמיע ולהקשיב. דרך שבה אנחנו רואים את הצל, אבל רואים גם את האור.

אנחנו מתבגרים כארגון, כחברה, וכבני אדם. המודעות עולה, הדברים שקופים. אנחנו כבר בתוך העידן החדש. לא ניתן להסתיר, לכסות או לא לדעת. עכשיו זה הזמן למצוא את האמת של כל אחד מאיתנו. לפתח את האינטואיציה שלנו, ה"סאט נאם" שלנו, ומשם לפעול.

אף אחד לא יגיד  לנו מה לעשות. זהו תהליך אישי לגמרי שכל אחד מאיתנו נדרש לעבור כדי לגלות את הדרך שלו.

בהצלחה  לכולם!

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן