הגוף השני: המיינד הנגטיבי

תורגם מאנגלית מאתר 3HO. לכתבה המקורית שפורסמה ב 30 לינואר 2023

המיינד הנגטיבי הוא השני מבין עשרת הגופים. המהות שלו היא הגנה ואין לו שום קשר לשליליות. זה החלק באינטלקט שלנו שתפקידו להיות מודע לסביבה בה אנו מצויים ולהעריך סכנות אפשריות. הוא מעניק לנו את יכולת ההבחנה כדי לא להיסחף אחר אופטימיות לא מציאותית. כל דבר שאנו עושים כדי להציב גבולות שיגנו על הרווחה והבריאות הנפשית שלנו מאזן עבור המיינד הנגטיבי. המיינד הנגטיבי קשור ל"כמיהה להשתייך" – הכמיהה להיות חלק ממשהו ולהרחיב את הזהות שלנו. כאשר המיינד הנג מאוזן, אנו מקשיבים לאינטואיציה שלנו ומקבלים החלטות ששומרות עלינו.

משאבים שיעזרו לתרגול שלכם עם גוף המיינד הנגטיבי

מנטרות

פלייליסט בספוטיפי עבור המיינד הנגטיבי

קריות

מדיטציה עם הגורו גאיטרי מנטרה
כאשר המיינד הנגטיבי חזק מדי, עלוליםלהתנהג בנוקשות, תגובתיות ויותר מידי שתלטנות. כאשר הוא מאוזן הפעולות שלכם ממוקדות ועוצמתיות ואתם נהנים מאתגר. אתם פועלים, אבל תמיד עם כיסוי ותוכנית גיבוי.

קריה לסמוך על עצמך
כשאתם סומכים על עצמכם זה מעלים את הפחד. פחד מגיע כאשר יש תלות בדברים אחרים שאינם החוכמה הפנימית והעצמי הגבוה שלך. אם ההסתמכות העצמית שלכם חזקה, אתם חשים מוגנים.

מדיטציה כדי לשנות את גורלך

תרגלו מדיטציה זו כדי להפוך למאסטרים של המיינד הנגטיבי. מדיטציה זו מביאה להרפיה עמוקה, כוח ובהירות נפשית. היא נקראת גם "שיחה עם הנשמה", ואומרים שהיא מביאה את החוויה של הנשמה על מקום.

מדיטציה עבור המיינד הנגטיבי
תרגלו מדיטציה זו כאשר אתם צריכים לאזן הבזקים של שליליות ולהט מגונן של המיינד הנגטיבי. היא מנקה את תת המודע ממחשבות שליליות או מפחידות לא רצויות. כך המיינד הנגטיבי יכול לתת לכם התראות ברורות שמגוננות ומקדמות אתכם. התנוחה של המדיטציה משרה רוגע וענווה ומאפשרת לבורא, ללא נודע, לחסות ולגונן עליכם.

קריה לאיזון מצב הרוח והמטבוליזם
קריה זו עוזרת להביא אותך לנייטרליות ונאמר שהיא מונעת דיכאון. היא עובדת על מערכת העצבים, חשיבה שלילית, מצבי רוח רגשיים ומטבוליזם.

גוטקה קריה: נעזרים במנטרת הקסם כגוטקה כדי לשחרר אנרגיה שלילית
כוח ועוצמה מגיעים מאיזון פנימי. בלי זה, בסופו של דבר אנחנו מבולבלים, מושפלים, נסערים או מדוכאים. קריה זו משתמשת בכוח הקול כדי לחתוך דרך השליליות ולנתב מחדש את התודעה. המטרה כאן היא להתמיר את החשיבה השלילית.

צ'י-א קריה: הקף את עצמך בהגנה
כשמאבדים תקווה ומרגישים ששום דבר לא עובד עבורכם, זו המדיטציה שיש לתרגל. צ'י-א פירושו שש בגורמוקי. מדיטציה זו היא חוויה של ששת "הצלילים הבלתי ניתנים לשינוי": הָאר, הָארֶה, הָארִי, וָוא, הֵי, גוּרוּ. הם קשורים לששת הכיוונים: מזרח, מערב, צפון, דרום, למעלה ולמטה. כאשר עושים מדיטציה על ששת אלה בדרך זו, היקום מגבה אתכם. אתם חוזרים על המנטרה ואלוהים מקשיב באהבה.

מדיטציה לדעת את השדה
מדיטציה זו מפתחת את החישה של חוויה של מודעות מורחבת. היא בונה רגישות ויכולת להרחיב את ההילה החוצה כדי להתחבר עם האנרגיה של צוות או קבוצה שלמה. מפתחים את היכולת לדעת מה קורה לכולם בו זמנית, לחוש היכן הם נמצאים ומה הם עומדים לעשות. חישה זו כוללת גם את המתנגדים לך. תוכלו לפתח את היכולת לחוש את זרימת האנרגיה בכל מצב.

מהבלוג

שלושת חלקי המיינד במערכות יחסים (מייקל ניוטרינו)
אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד על המיינד החיובי, הנגטיבי והנייטרלי היא באמצעות מערכת יחסים.

הכל על שלושת הגופים המנטליים (נירוואר סינג)
השאלה עבור המיינד הנגטיבי היא: "האם אני יכול לאמוד את הסכנה במצב?" או יותר טוב: "מתוך הדחף שלי להתמזג, והצורך שלי בהשלמה, האם אני יכול לאמוד את הסכנה במצב נתון?"

© 2024 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן