התעוררות התודעה / גלי סאט פוראן ליבנה

 באסטרולוגיה, כאשר אנחנו בוחנים את מפת השמים, תמיד ישנן התרחשויות כאלו ואחרות, תמיד יהיו דברים יותר מאתגרים המעודדים אותנו לעשות עבודה התפתחותית וביחד איתם גם יגיעו הדברים שמאפשרים לנו להנות מפרי עמלנו ולהיות יותר בזרימה עם החיים. עם זאת, לאורך השנים, יש תקופות אשר משמשות עבורנו כקטליזטור משמעותי להתפתחות ולשינוי. התחושה הכללית כעת היא שכבר זמן מה אנחנו מתמודדים עם מצבים יותר מאתגרים עבורנו, שמוציאים אותנו מאזור הנוחות שלנו, וחודש אפריל יכול להוות מעין שיא לתהליכים האלו.

 מפת השמים בחודש אפריל 2014 מביאה אותנו לשיא התפתחותי עם המפגש בין פלוטו, אוראנוס, יופיטר ומרס במעלה הקרדינלית הקריטית 13. ארבעת הפלנטות יוצרות מבנה שנקרא מרובע גדול, אשר מהווה עבורנו נקודה בזמן ובמקום שאנחנו נמצאים בו, ויכולה לשמש עבורנו כמנוף לשחרור מהתניות ישנות ולסלילת דרך חדשה בחיינו, ולהוביל לשינוי מהותי בהתפתחות ובמודעות שלנו. המרובע מורכב מארבעה היבטים של 90 מעלות המחברים בין ארבעת הפלנטות, והאופי של ההיבטים האלו מביא איתו צורך לדחוף, לשנות, להתמודד ולהתעמת. יחד עם המבנה הזה יהיו החודש גם שני ליקויים אשר יעצימו את התהליך עבורנו.

 כבר כמה שנים שאנחנו חיים בתקופה אשר ההיבט הדומיננטי בשמים הוא היבט בין אוראנוס בטלה ובין פלוטו בגדי.

 ההיבט הזה מלווה אותנו בין 2012 ל- 2015, אולם הגלים שהוא יוצר ימשיכו לנוע ולהדהד בתוכנו ומסביבנו עוד שנים רבות. התהליכים שמתרחשים עכשיו בעולם וגם בחיינו האישיים, הם תהליכים המגיעים לשנות את המוכר והידוע לנו, לזרז תהליכי התפתחות והעלאת המודעות. כל מה שקורה מבפנים ומבחוץ הוא חלק מהדבר, ואנחנו יכולים להתמודד עם האנרגיות הלו בדרכים שונות, כל אחד בהתאם למקום ההתפתחותי שבו הוא נמצא. זהו זמן שגם יכול לעוד המצאות חדשות וקפיצת מדרגה נוספת שלנו כאנושות וגם כאינדיבידואלים. לכן חשוב לנתב את פרץ האנרגיה בצורה יצירתית ובונה, אולם ככל הנראה לא יהיה מנוס מהתמודדויות למיניהן.

 כאשר יוגי בהג'אן דיבר על התקופה האפורה, שהיא תקופת המעבר בין עידן הדגים לעידן הדלי הוא ציין שהיא תהיה מאתגרת מאוד למערכת העצבים שלנו. הרבה שינויים יתרחשו ואנחנו נוצף בגירויים מכל הכיוונים. כמו כן הוא אמר שאנחנו עלולים לאבד את הקצב שלנו ואת החיבור לזרם הכללי של החיים. החיים יהיו מואצים יותר ובדרכים שמערכת העצבים שלנו לא תוכל לעמוד בהם. בעיקר התקופה הזו תהיה מאתגרת עבור אלו שלא רכשו את הכלים המתאימים להתמודד איתה.

 השעון המעורר

 פעמים רבות יש לנו צורך להתמודד בחיינו עם דברים אשר אינם נוחים לנו, עם אנשים שמעוררים בנו כעסים והתנגדויות, עם אירועים מאתגרים ובלתי נעימים בחיינו. יהיו כאלו שיבחרו להתמודד עם הדברים וללכת עד הסוף עם הצורך בטרנספורמציה, אולם לא כולם בוחרים בדרך הטוטאלית, והרבה פעמים עושים צעד קטן פה ושם, אשר תמיד ישנו הפחד של לזעזע לגמרי את המערכת הבטוחה שבנינו סביבנו וללכת את הלא נודע.

 התקופה הזו דורשת מאתנו התבוננות עמוקה יותר, כנות ואומץ להתמודד עם הדברים שעולים. התחושה יכולה להיות כאילו שמו אותנו במעיין סיר לחץ אשר כל רגע עלול להתפוצץ. אנשים מרגישים שהם הגיעו לנקודת אל חזור בחייהם וצריך לעבור את הסף ההתפתחותי, לעשות מעשה, גם אם הוא קיצוני. כן, זה יכול להוביל לאירועים אלימים, לרעידות אדמה והתפרצויות הרי געש, תרתי משמע, ולתחושה של חוסר סבלנות ורצון עז לשבור את הכלים ולהתקדם.

 המראה הפלנטרית אומרת לנו שכעת הזמן להתמודד, לנוע, להתעורר. ההתעוררות יכולה להוביל אותנו לתהליכי התפתחות ומודעות מואצים, ולעזור לנו לפתוח לרווחה את הדלת שתוביל אותנו במסלול שאולי לא חשבנו עליו קודם לכם, אבל הוא ללא ספק לטובתנו. לכן חשוב בתקופה כזו לשמור על חיוביות ואופטימיות, להבין מה אנחנו צריכים ללמוד מכל מה שקורה לנו ולא לטמון את הראש בחול ולחכות שהסופה תעבור. החיים אומרים לנו שאין יותר זמן לבזבז ואנחנו צריכים לבחון היכן בחיינו אנחנו יכולים להתחיל משהו חדש, מודע יותר.

 אין דרך נוחה לעשות שינוי בתודעה. בכל פעם שאנחנו קצת יותר מודעים, כבר אין דרך חזרה. שינוי דורש מאתנו לצאת מאזור הנוחות שלנו ולנסות דברים אשר יתכן שמעולם לא נחשפנו אליהם, או היינו מודעים לקיומם. שינוי דורש מאתנו להיות אמיצים וכנים עם עצמנו, להתעמת עם פחדים ומגבלות בתוכנו כדי שנוכל באמת לממש את הפוטנציאל שלנו. התוצאה יכולה להיות התעוררות תודעתית, כמו עליה של אנרגיית הקונדליני.

 גם אם אתם עוברים את התהליך בצורה חיובית זה עדיין לא אומר שאחרים מסביבכם יוכלו לעשות זאת בקלות גם כן. לכן חשוב עבורנו להיות מקור לתמיכה והכלה של כל אחד אחר מסביבנו, גם אם הוא לא המשפחה שלנו או החבר הכי טוב, עדיין חשוב גם בזמנים של קושי, אתגר ולחץ למצוא את החן והחסד ולהיות שם עבור אלו שזקוקים לעזרה.

 בכל מקרה, בזמנים שדברים עוברים ארגון מחד אנחנו צריכים להפרד מהמוכר והבטוח, אולם עד שהחדש יתהווה ויתייצב צפויה לנו תקופה של חוסר ודאות שיכולה להכניס עוד מתחים ולחצים לחיינו, תקופה שבה אנחנו צריכים לזכור לנשום בצורה מודעת בכל רגע, ופשוט להיות עירניים לתהליך.

. איך להתמודד, להתכונן, להתעורר ועדיין להישאר מאוזנים

 אחד הדברים החשובים בתקופה הזו היא להיות מוכנים לכל אתגר, לכל מצב שיכול להוציא אותנו מאיזון ולהביא יותר מתח ולחץ בחיינו. אנחנו צריכים להיות מוכנים להתמודד עם הצורך בהתפתחות ושינוי מכל הבחינות: פיזית, מנטלית, רגשית ורוחנית. ההכנה הזו חשובה מכיוון שאם מערכת העצבים והשדה האלקטרומגנטי שלנו אינם חזקים מספיק אנחנו יכולים לצאת בקלות מאיזון וממרכז הלב שלנו. תזונה תומכת בלי רעלים, שינה מספקת ותרגול רוחני יומיומי יוכלו לעזור לכם להתמודד עם הלחצים. זוהי כמובן המלצה שתמיד טוב להשתמש בה, אולם עכשיו היא רלוונטית יותר מתמיד.

ישנן דרכים רבות למדוט ולתרגל מצבי תודעה שונים. הדרך של הקונדליני יוגה מתאימה במיוחד עבור התקופה הזו, שנקראת גם התקופה האפורה שבין העידנים. בקונדליני יוגה יש לנו מגוון תרגולים ומדיטציות אשר יכולים לעזור לנו להתמודד עם כל אתגר ומכשול בדרך, עם מתחים ולחצים שאנחנו מרגישים. הנה כמה הצעות המתאימות לתרגול במיוחד בתקופה הזו (אם אינכם מתרגלים קונדליני יוגה באופן קבוע מומלץ להתייעץ עם מורה מוסמך מטעם KRI):

 מדיטציה למערכת עצבים חזקה

פראנאימה לפרספקטיבה ואיזון רגשי

סטים לשחרור מתחים ולחצים, ולעבודה על בלוטת האדרנל

מדיטציה להתמודדות עם האתגר של המחר

 —————————————————————————————-

סאט פוראן קאור (גלי ליבנה) היא אסטרולוגית, מורה לקונדליני יוגה ומוסיקאית.

מוזמנים לבקר באתר www.healingstar11.com

© 2024 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן