התעוררות רוחנית דרך תודעה קבוצתית / הרצאה מאת יוגי בהג'אן

"תודעה אישית תזקק אתכם, תודעה קבוצתית תרחיב אתכם ותודעה אוניברסלית תשלח אתכם אל האינסוף." – יוגי בהג'אן

שמחה והתמחות בהיבט הרוחני של החיים האנושיים הוא תרגול ישיר ופשוט. הבעיה היא שמעולם לא אימנו את התודעה שלנו לדעת שהמקור שלנו הוא האינסוף. במקום זה אנחנו רצים ומתחבאים מתחת לטקסים. כל המקומות המשמשים לפולחן ותפילה נועדו ליצור תודעה קבוצתית. התעוררות רוחנית מתחילה עם תודעה אישית, אח"כ מתפתחת לתודעה קבוצתית. כאשר התודעה הקבוצתית מתבססת, במקום שבו אנשים אחרים חשובים עבורכם, אז אתם יכולים להתקדם לתודעה אוניברסלית.

מקומות דתיים תוכננו כך שכל האנשים המאמינים בדרך מסוימת יוכלו לחבור יחדיו להלל את הבורא ולהרגיש התעלות. ברוב המקומות, הכוונה המקורית והתרגול לחבור ולחוות את ההתעלות של תודעה קבוצתית נשכחה, התדלדלה או פשוט נעלמה. כאשר הגורם הזה בחיינו נשכח או מוזנח הפכנו להיות מבולבלים.

טפחו את הרוחניות בחייכם על ידי הצטרפות לאחרים כדי לחוות ולרומם את עצמכם, את הקבוצה ואת היקום. כאשר לאדם אין, והוא לא מטפח, את הכוח של התודעה האישית לעבר התודעה הקבוצתית, הוא לא יוכל להגיע אל החוויה הסופית של התודעה האוניברסלית.

מחסומים תמיד יהיו. חוסר בידע, חוסר במורה, אגו, פחד וקארמה הם כולם מחסומים. המחסומים האלו מחזיקים את האדם מוגבל. ההתפתחות של תודעה קבוצתית אל תוך תוך החוויה של האינסוף היא הגשר לתודעה האוניברסלית. זה משחרר את העצמי הבלתי מוגבל וממלא את הערגה הרוחנית."

תרגום: סאט פוראן גלי ליבנה

© The Teachings of Yogi Bhajan, from The Aquarian Teacher, p. 224

© 2024 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן