ימיה הראשונים של הקהילה בארץ חלק שני

קונדליני מכאן – מגזין פברואר 2011

 שיחה עם רונית ורדי על ימיה הראשונים של הקהילה בארץ / מאת: סיגלית ישראל

את רונית ורדי פגשתי בסטודיו שלה בכוכב יאיר. לאחר תרגול משותף ישבנו לשוחח על הדרך אותה עשתה מאז סיימה את קורס המורים לקונדליני יוגה בתאילנד, שם התגוררה מספר שנים.

 מפיה של רונית:

"את קורס המורים עשיתי בתאילנד בה התגוררתי בשנת 2003. 

כששבתי ארצה, חיפשתי מורים ומתרגלים של קונדליני יוגה, בכוונה להתחבר לקהילה. במסגרת החיפושים הגעתי דרך האינטרנט לדורית דן והחלטנו להיפגש.

התרשמתי מאוד מסיפורה האישי של דורית וניסינו ביחד לחפש אנשים המכירים את הקונדליני יוגה בארץ. הצלחנו להגיע ל-5 אנשים ויצרנו קבוצה קטנה.

ישבנו וחשבנו איך ניתן לקדם את הקונדליני יוגה בארץ וכנראה זו הייתה תחילתה של יצירת קהילה מקומית. הבנו שכדי ליצור קהילה נרחבת של מורים ומתרגלים חייבים להיות יותר מורים בארץ. בקבוצה הקטנה שלנו היו שלושה מורים: אני (רונית) דורית ואק אונג קאר.

התחלנו לבדוק רעיונות שונים שיקדמו את הרחבת הקהילה, ואת קידום  הרעיון של קורס מורים בארץ. נפגשנו פעם בחודש לתרגול וחשיבה משותפת. המפגשים נמשכו מספר חדשים. במסגרת מפגשים אלו החלטנו שבית-הספר SKY יעביר את קורס המורים בארץ.

בשלב זה הצטרפה גם שרית מאור לקבוצה ועל ההוצאה לפועל של קורס המורים הוחלט בשנת 2005.

במסגרת העשייה הפרטית שלי, כשהגעתי ארצה לכוכב יאיר אף אחד לא הכיר את הקונדליני יוגה, ולכן היה צורך בחשיפה לעניין.

החלטתי להתחיל ללמד בבית, ארגנתי חדר, ציידתי אותו, ואף החלטתי שבחודש הראשון אלמד ללא תשלום ואזמין את כל מי שאני מכירה להתנסות.

העניין עבר מפה לאוזן. פרסמתי קצת בקהילה המקומית, ואנשים החלו להגיע. התחלתי מארבעה שעורים בשבוע, בוקר וערב.

במקביל ידעתי שאני צריכה להתרחב מחוץ לכוכב יאיר, וזאת עשיתי. התחלתי לעבור במכוני כושר, מרכזי ספורט, מתנ"סים וקופות חולים, ובעצם כל מקום שעלה בדעתי. נתתי שעורים רבים ללא תשלום. הצגתי את הקונדליני יוגה כחוויה, דבר אותו אני עושה עד היום.

 באותה תקופה התחלתי ללמד בתל-אביב וברמת-השרון, מקומות בהם אני מלמדת עד היום.

עם הזמן, התחלתי לעשות גם סדנאות. בינתיים התחיל קורס המורים, ורבים מתלמידי הצטרפו לקורס, והמשיכו כל אחד בדרכו. הקהילה גדלה, וממשיכה לגדול עד היום."

לחלק ג' של הכתבה

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן