לנצח במשחק החיים מאת יוגי בהג'אן

קטעים מתוך הרצאה של יוגי בהג'אן, ה-7 ביולי 1992, מחנה נשים, ניו מקסיקו, ארה"ב

כפי שפורסמו בכתב העת:  "Aquarian Times”

 תרגום לעברית: ליאת גיא

 החסד שלכם הוא החיים עצמם [חסד = grace. כאן חסד במובן של הדרת כבוד; הערת המתרגמת]. מהו חסד? שאלתי אנשים רבים שאלה זו. כשיש לכם חסד אתם לא למכירה, תמורת אף ערך ישיר או עקיף, תמורת אף מתנה ואף פיתוי. ערככם הוא בטוטאליות ובמציאות שלכם ביחד. הטוטאליות של העולם הזה והמציאות שלכם כפי שאתם מכירים אותה, אינן נכנעות. אם יש לכם את התכונה הבסיסית הזאת אז יש לכם הדרת כבוד ואין צורך שאף אחד יאמר זאת עליכם. כשאנשים יודעים שיש לכם כבוד הם יתחילו לפנות אליכם בפנייה 'מכובדי', 'כבודה'. זוהי האישיות שלכם שעושה את זה. כאן האישיות שלכם מתחילה לעבוד: אין צורך להגות אפילו מילה אחת, לא צריך לומר שום דבר. ואנשים ירכשו לכם יראת כבוד, אהבה, אמון והבנה. זה מסתכם בכך שאינכם מאכזבים את עצמכם, אינכם מאכזבים אחרים ואינכם נותנים לאחרים לאכזב אחרים. זה עובד בשלושה כיוונים. יש לזה שלושה מימדים. עליכם להבין זאת הבנה עמוקה.

 מה שאנו מנסים לעשות בקורס הזה הוא לתת לכם הכנה מעשית לעידן הדלי, לתת לכם את הידע הבסיסי הזה שבאמת יעבוד. הידע של עידן הדגים לא יעבוד. הרווחים שלכם לא יעבדו, התירוצים המרגיזים שלכם, הבסיסיים כל כך – לא יעבדו. כיוון שעידן הדלי הוא עידן הידע: 'אני יודע, אני יכול לגאול אותך'. עידן הדגים היה: 'אני רוצה לדעת, גאל אותי'. זה הפוך במאה ושמונים מעלות בדיוק.

 אתם תהיו מופתעים. התחלנו רק לפני חודשים ספורים. פשוט תגידו למישהו: 'אני מצטער'. הוא יאמר: 'כן, כן, בטח. כמה פעמים כבר הצטערת?' הגישה של אנשים השתנתה וזו לא אשמתו של אף אחד. הבטחות, תירוצים, משחקים ומצבי רוח – כל אלה ירחיקו אתכם מהחיים שלכם מהר מאד. כשהעידן משתנה זה מה שקורה לאנשים. אם הם לא משתנים מספיק מהר כדי להתאים לדרישות של נפש התקופה, הנפש האישית שלהם הופכת להיות לא מתפקדת, לא מתקשרת, אילמת. ואז לבסוף הם נשארים בפינה. עידן הדלי הולך לדחוק לפינה את כל ה'דגיגים'. זה רק טבעי. החורף חייב להקפיא את הכל. האביב מביא לבלוב לכל. הקיץ מבשיל את הכל ואילו הסתיו גורם לנשירה. אז אין כל סיבה להתעצב על כך. זוהי תופעה טבעית. זו הסיבה שבגללה אנו משתדלים שתכינו את עצמכם לבתים, למשפחות שלכם כך שלא יהיו בכלל גירושין. יותר מזה, הילדים גדלים, הכנתם אותם. ויהיה עליכם לשנות את הגישה שלכם כלפי המשפחה הפרטית שלכם כדי שתוכלו לשרוד יותר טוב.

 הכלכלה השתנתה. הגיאוגרפיה השתנתה. הפוליטיקה משתנה. אתם תגלו שינויים שלא ייאמנו. אין לכם כל סיבה לדאוג בקשר לשינויים האלה. הם פשוט מזמינים אתכם להשתנות גם כן. אני מזדעזע כשאתם אומרים, 'אה, לצערי הרב אמא שלי עשתה לי את זה.'אה, זה קרה לי כשהייתי ילד'. אתם בכלל לא יודעים שיש לכם מורה. שמו יוגי בהג'אן והוא אמר דבר אחד: 'אלה שחיים בעבר, אין להם עתיד'. איזו אמירה בוטה זו, הא?

אמירה אחת שנאמרת חזק וברור, בלי שום הסתייגות או ויכוח ואתם עדיין לא מבינים מה אתם עושים לעצמכם? העבר הוא אתמול. זה הזיכרון שלכם, התהילה שלכם. אתם יכולים לדבר עליו, אין לזה כל משמעות. זה אתמול. אתם יכולים לזכור אותו, לחזור עליו, לשכפל אותו, ללמוד ממנו – מה שתרצו. אבל זה כבר חלף. את היום אתם לא יכולים לעצור, הוא מתרחש. מחר, אם לא תהיו מוכנים, הוא עליכם. וכל האנרגיה שאתם משקיעים בעבר, זה על חשבון המחר. וכאן יש על מה להצטער. זאת הסיבה שאין לכם מספיק אנרגיה להפוך את הכל לאפשרי.

 החיים שלכם מהנים אך אתם לא יכולים ליהנות מהם. אם תלמדו לשחק נכון תוכלו ליהנות מהם. זה משחק. אתם תשמחו אם תנצחו בו. אם אתם לא יכולים לנצח במשחק החיים שלכם, איפה תנצחו? איזה משמעות עבורכם יש לכל ניצחון אחר? ישנם אנשים שמפחדים ממחויבות. הם חושבים שזו עבדות, כולאים אותם בצינוק. לא, נועדתם להתחייב. מחויבות נועדה להתבצע [באנגלית: to commit פירושו 'להתחייב' וגם 'לבצע'; הערת המתרגמת]. וזו הבחירה שלכם למה אתם מתחייבים. אם אתם רוצים להיות 'ציפור דרור' הרי זו המחויבות שלכם. אז תיהנו מזה. אל תהיו כל כך יקרים. המחיר שאתם קובעים על עצמכם הוא המחיר שלכם. והחיים היחידים ששווה לחיות אותם הם חיים מלאי חסד, ואין לזה מחיר. להיות בלי מחיר זה לחיות ללא מוות. כך בסופו של דבר תהיו בעלי מוניטין.

 

הסרת אחריות מהתרגום אמנם תורתו של יוגי בהג'אן נועדה להגיע ולשרת אנשים בני כל הלאומים. עם זאת, 3HO® מסירה אחריות מכל פרשנות מוטעית של התורה של יוגי בהג'אן שעלולה לנבוע מתרגומי טקסטים מתוך כתב העת Aquarian Times ו/או מהעלון המקוון של 3HO, שנעשו באופן עצמאי ולא הוזמנו ע"י הארגון.

Translation Disclaimer

While the teachings of Yogi Bhajan are fully intended to reach and serve people of all nationalities, 3HO® will not be held liable for any misrepresentation of Yogi Bhajan’s teachings through unsolicited or independent translations derived from Aquarian Times and/or the 3HO eNewsletter.

 

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן