מהי קונדליני יוגה?

קונדליני יוגה היא היוגה של המודעות. תרגול, אשר מטרתו לאפשר לנו להיות נוכחים בעולם בצורה מיטבית, לחיות חיים מתוך מודעות הולכת וגדלה – לעצמנו, לסביבתנו, לעולם כולו.

אנרגיית הקונדליני היא השם אשר ניתן לתנועת אנרגיה בתוכנו. זוהי אנרגיה הנעה בתנועות סיבוביות מבסיס עמוד השדרה עד לקדקוד הראש, תוך שהיא עוברת דרך מרכזי האנרגיה הנקראים צ’אקרות. קונדליני יוגה הינה טכנולוגיה להנעת אנרגיה זו. באמצעות תרגול של אסאנות (תנוחות), פראנימה (נשימות), מנטרות, מודרות (תנוחות ידיים), מדיטציות והרפיה, אנו ממריצים את זרימת האנרגיה. 

כאשר אנו מעוררים את אנרגית הקונדליני, אנו למעשה מעוררים את הפוטנציאל הרוחני והיצירתי שבתוכנו, ומעמיקים את המודעות והנוכחות. אנו נוכחים יותר, עוצמתיים יותר, יציבים יותר, מלאי אהבה, ונדיבים, נכונים להתמודד עם אתגרי החיים.

🔹ברמה הפיזית, התרגול מחזק ומאזן את מערכות הגוף השונות כגון מערכת העצבים, המערכת ההורמונלית, מערכת החיסון, מערכת העיכול והנשימה. התרגול משפר את גמישות הגוף ואת תפקוד השרירים. 

🔹ברמה הנפשית, התרגול והמדיטציה מעניקים תחושת שלווה פנימית, ביטחון עצמי, יכולת לעמוד במצבי לחץ וחוויה של חיבור פנימי.  בנוסף, התרגול מסייע להשתחרר מדפוסים והרגלים מזיקים. כשאנרגית הקונדליני מתעוררת, החיים מתחילים לקבל זווית חדשה של ערנות אינטואיטיבית ולקיחת אחריות על האירועים בחיינו.

🔹ברמה הרוחנית, התרגול מחבר את האדם להוויה הגבוהה שלו, לנקודת המפגש אשר טמונה בכל אחד ואחת מאיתנו, בין הסופי לאינסופי, בין הזהות הפרטית לבין ההכרה באחדות קוסמית ונצחית, תנועה של אנרגיה אחת המחברת בין הכל. 

אנו מאמינים שתרגול קונדליני יוגה יכול לשפר את איכות חייהם של כל גבר ואישה שיתרגלו אותו. התרגול מתאים לכל הגילאים ולכל רמות הכושר הגופני ואינו דורש ניסיון קודם, מזמינים אתכם לחפש באתר היכן התרגול הקרוב למקום מגוריכם. 

© 2024 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן