מזון: הרפואה האנושית מאת יוגי בהאג'ן

 קטעים מתוך  Beads of Truth חורף 1992  כפי שפורסם במגזין Aquarian Times

 מאז ומתמיד כל סוגי המזון נחשבו כרפואה אנושית. מזון הוא הרפואה שיוצרת איזון(אקוויליבריום). זהו היופי שבמזון. ביסודו מזון חייב להיות מזין, תומך בגוף ומאוזן. מזון מאוזן הוא מזון שניתן לעכל מבלי שהדבר יגבה מחיר מבריאות הגוף. אסור שמזון יכביד על הגוף.

מזון שתומך בנו תמיד יעניק לנו יותר שמחה בחיים. כל מזון שמעיק עלינו בסופו של דבר עלול להרוג אותנו. אנחנו לא מזדקנים מהשנים, אנו מזדקנים מהמזון. השורה התחתונה היא לא כמה אנחנו יודעים. השורה התחתונה היא כמה ומה אנחנו אוכלים. אנו נוטלים תרופות כדי להיפטר ממחלות. מה עושה התרופה? היא נלחמת במחלה ומעניקה לגוף אפשרות להחלים. מהי תרופה? מזון שתומך. את התרופות הכימיות מייצרים כיוון שהן זולות. ההבדל בין רפואה אורגנית ורפואה כימית הוא שהרפואה הכימית היא ישירה בעוד שהאורגנית היא עקיפה. הרפואה האורגנית אמנם משפיעה עלינו לאט אך השפעותיה נשארות לאורך זמן. אם אנחנו אוכלים מזון טעים זה מזין אותנו, אך אם אנחנו אוכלים את המזון הנכון – זה גם תומך בנו. אכילת המזון הנכון הוא ריפוי בפני עצמו. מה שקורה ברפואה המודרנית הוא שממצים באופן ישיר מן המזונות את התכונות המרפאות שלהם, אורזים אותן בצורת תרופות ומשווקים את זה לאנשים. לו היו משתמשים במזון כולו, כלומר בכל חלקי הצמח, במקום למצות ממנו את התמצית כמעט ולא היינו מקבלים תגובות (ריאקציות) שליליות.

 צום

אם רוצים לעשות צום מיצים יש לעשות זאת בזהירות מרבית ובתבונה. אין להתחיל צום כזה ללא הכנה ומבלי שתהיה לנו היכולת לעמוד בו עד הסוף. אנשים שנכנסים למשטר של צום ללא שיקול דעת עלולים לפגוע בחילוף החומרים שלהם, בגוף ובאנרגיה שלהם. רק אדם בעל גוף מספיק חזק לעמידה ברעלים שיתחילו לצאת ממנו יכול להתחייב לצום. צום מיצים מגביר את יכולת הניקוי של הריאות, הכבד, הכליות, המעיים והעור. הצום הזה מסלק את הרעלים ומחדש את המערכת המנטלית, מערכת הבלוטות, המערכת ההורמונלית ומערכת העצבים. הצום יכול לסלק גם תאים מנוונים ולהגביר את הצמיחה של תאים חדשים.

 מיצי ירקות חיים

המיצים הפופולריים ביותר הם של גזר, סלק וסלרי. הטובים ביותר הם מיצים אלקליים (שמכילים הרבה בסיס). למצבים כמו כיב קיבה (אולקוס) מומלץ לשתות מיץ כרוב וגם המלפפון הוא פופולרי. כאשר המיצים נסחטים מירקות טריים ואורגניים, הם מעניקים לגוף להכניס לתוכו בקלות רבה אחוז גבוה מהוויטמינים והמינרלים הטמונים בהם. דיאטות של מיצי ירקות חיים בונות ומחדשות את הגוף. מיצי ירקות נספגים בקלות בתוך 10 עד 15 דקות. אין לשתות את המיצים האלו, אלא 'לאכול' אותם, כלומר 'ללעוס' אותם ביסודיות ולאפשר להם להתערבב עם הרוק. צומות של מיצי ירקות מצוינים להרזיה, לניקוי רעלים ולניקוי של כל האיברים, התאים והרקמות של הגוף.

 דיאטה של אורז עם שעועית מאש

זוהי דיאטה טובה לניקוי. היא טובה לכליות ועוזרת להיכנס למצבי מדיטציה עמוקים יותר. שעועית מאש היא חלבון שנספג בקלות. הדיאטה הזו עובדת על המעי הגס ועל איברי העיכול והיא יעילה מאד למקרים של עצירות. במשך שלושים יום אוכלים בארוחות תבשיל קבוע שמכיל רק אורז מבושל ביחד עם שעועית מאש ועם הרבה ירקות ירוקים. אם רוצים אפשר לאכול פירות בין הארוחות ולשתות תה יוגי. דיאטה זו מתאימה לעונת החורף ומומלצת לאנשים מעל גיל ארבעים.

 גברים

לפני שגבר מתיישב לאכול חייבים להתקיים ארבעה תנאים בסביבה שלו. אם תנאים אלה לא מתקיימים עדיף שהגבר יישאר רעב. קודם כל, עליו להיות בסביבה בעלת אווירה רגועה ושקטה. שנית, עליו להיות חופשי ממתח מנטאלי או גופני. התנאי השלישי הוא שהמזון שהגבר עומד לאכול יהיה מבושל כהלכה על כל מרכיביו. ואחרון, צריך להיות מספיק זמן כדי שאפשר יהיה לאכול בנועם.

 נשים

נשים חייבות להקפיד מאד על מערכות ההפרשה שלהן, סילוק השתן והצואה. זה יותר חשוב לנשים מאשר לגברים. כאישה, על המזון שלך לעבור במערכת העיכול בקלות, בטווח זמן של עד 18 שעות. רוב המחלות של נשים נגרמות מאכילת מזונות לא נכונים. זה פחות חשוב מה אישה אוכלת ויותר חשוב כיצד היא מסלקת את מזונה. ברוב המקרים נשים אוכלות בשביל לאכול, בשביל הטעם של האוכל. אך מה שזה לא יהיה, אסור לאוכל להתיישב בבטן מבלי לצאת ממנה. המזון חייב לפנות את הקיבה בתוך שעתיים ולהתפנות מתוך הגוף בתוך שמונה עשרה שעות. אחרת אנו מזמינות בעיות. על פי המבנה הבסיסי של גוף האישה היא נדרשת להימנע מצום. אם היא חייבת לצום עליה להתכונן באופן מדעי ורפואי. אם אישה צמה ללא הדרכה והכנה ראויות, קיים סיכוי של 60% שנקודת הטבור שלה (הדופק שמתחת לטבור) תזוז ממקומה. דבר כזה עלול לפגוע בהפרשה של בלוטת יותרת המוח, בשדיים ובמערכת העיכול.

משטר האכילה הטוב ביותר לנשים כולל שתי ארוחות ביום כאשר אחת מהן מורכבת מירקות מאודים, ושתי ארוחות נוזליות, דהיינו ארוחות של משקה מזין. ארוחת הבוקר צריכה להיות קלה, בריאה ונוזלית בלבד. בצהריים אפשר לאכול מה שרוצים כל עוד זה לא כבד מדי לעיכול. אחרי הצהריים שותים את המשקה השני. בערב, יש להקפיד שהארוחה תהיה קלה לעיכול ולא מכבידה. על כל אישה להימנע מאכילה מאוחר בלילה ולהימנע מארוחות כבדות. אם ארוחת הערב מכילה בעיקר ירקות, הדבר מחזק מאד את בריאות הגוף.

 דיאטת ניקוי

מי שמשתוקק לבצע שיפור ניכר בבריאותו הכללית מוזמן לנסות דיאטה מיוחדת שמורכבת מפירות, אגוזים וירקות (חיים או מבושלים) בלבד. זאת, למשך 30 יום. בהודו משתמשים בדיאטה הזאת כשאדם נראה מבוגר מדי והגוף שחוק וחסר אונים. נאמר שדיאטה זו מנקה את כל המערכת ומחייה את הגוף. בימים הראשונים של הדיאטה עלולים להרגיש חולשה, אך בהדרגה הכוח מתגבר ומתחילים להרגיש קלים ומאושרים. אחרי שלושים יום אפשר להוסיף לדיאטה מוצרי חלב. מומלץ לעשות את הדיאטה הזאת בקיץ או בעונות המעבר, כאשר מזג האוויר עדיין חמים והמזונות הם טריים. בכתובים נאמר שאדם אינו נחשב כבעל ניסיון אם לא ערך ניקוי כזה באביב.

 כמו בכל שינוי שעושים באורחות החיים, לפני שמתחייבים לתוכנית חדשה של תרגול פיזי, של דיאטה או של טיפול בצמחים – עליכם להתייעץ עם הרופא. אין לעשות שימוש במידע הניתן כאן ככלי אבחון או כתחליף לטיפול רפואי מוסמך. אם יש לכם סיבה לחשוש שחליתם במחלה כלשהי, עליכם לפנות לקבלת ייעוץ וטיפול רפואיים מתאימים.

 

Translation Disclaimer

While the teachings of Yogi Bhajan are fully intended to reach and serve people of all nationalities, 3HO® will not be held liable for any misrepresentation of Yogi Bhajan’s teachings through unsolicited or independent translations derived from Aquarian Times and/or the 3HO eNewsletter.

© 2024 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן