מתרגלים בקהילה – מיטל רפואה

מתרגל החודש – אוגוסט 2010 

 שם: מיטל רפואה

 גיל: 29

 מקום מגורים: כפר סבא

 מקצוע: מזכירה, סטודנטית לתואר ראשון במסלול מדעי החברה, בהדגשת ניהול באו"פ.

 מאפייני תרגול

 מספר פעמים: פעם בשבוע במסגרת קבוצה, לעיתים רחוקות בבית, מקשיבה למנטרות על בסיס יומי.

 משך התרגול: שעה וחצי בקבוצה, בבית משתנה.

 סוג התרגול: במסגרת תרגול קבוצתי: תרגילי חימום, קרייה, מדיטציות.

באופן עצמי: מדיטציות.

  כיצד נחשפת לראשונה לקונדליני יוגה?

במקום עבודתי כמזכירה מושכר אולם לתרגול קונדליני יוגה. לאחר תקופה של כשנה בה התקיימה הפעילות היה קושי עם ניקיון האולם ואני לקחתי אחריות לניקויו, כך התוודעתי לקרן מודלין (הכה מיוחדת) המורה.

באותה שנה הגיע אחד המורים לארץ והתקיימה התכנסות של מתרגלי קונדליני יוגה במקום. אני עזרתי לארגן ולסדר ויצא לי להתבונן מהצד במתרגלים דבר שמאוד סיקרן אותי. לאחר כמה חודשים השתתפתי בכמה מפגשים של "יוגה לנשים", שיתפתי את קרן בחוויות השיעור (בסביבות מאי 2008) והיא סיפרה לי שמתקיים סוף שבוע של סוף קורס מורים, והציעה לי להגיע להכיר מה זה תרגול של קונדליני יוגה.

באותו סוף שבוע זו היתה הפעם הראשונה בה תירגלתי. מצד אחד הרגשתי בלבול ומצד שני הרבה הזדהות. כעבור כמה חודשים החלטתי להגיע לשיעור ניסיון ומאז התמדתי בתרגול החד שבועי (כבר שנתיים).

 מה גרם לך להמשיך לתרגל ולהתעמק דווקא ביוגה הזו? הגוף שלי מגיב לאחר כל קריה (לפעמים יותר לפעמים פחות), קיים בי חיבור חזק למוסיקה והזדהות עם המנטרות (איך בכמה הברות מתרכזת כ"כ הרבה עוצמה). ובנוסף לעיל הרבה סקרנות.

 באילו קשיים נתקלת במהלך תרגול הקונדליני יוגה? וכיצד התמודדת איתם? מוגבלות הגוף הלא מאומן מול הקריות המאתגרות. אחד הדברים שעוזרים לי שקרן אומרת שכל אחד עושה מה שהוא יכול וטיפה מעבר. יש ימים בהם אני מצליחה יותר ויש ימים שפחות, אך אם אני הולכת ביחד עם הגוף ולא מתעקשת ההרגשה בסוף טובה. ישנה גם התמודדות עם רגשות שצפים באמצע הסט. בהתחלה די נאבקתי עם זה. מהפעם שאפשרתי לדמעות פשוט לצאת מבלי לשפוט עצמי התאפשרה התקרבות פנימה.

 מה למדת בעזרת הקונדליני יוגה? לנשום. הנשימה בחיי היומיום אינה מודעת ורדודה, ולפעמים צריך לעצור ופשוט לנשום. עצם הנשימה מבודדת אותי מעצמי כאילו אין מקום למחשבות ואז מתעורר מאבק פנימי ביניהם. מאחר ואיני חזקה מספיק, ב"קרב" זה לרוב המחשבות מנצחות.

 באילו תחומים בחייך חשת שינוי מאז התחלת לתרגל את הקונדליני יוגה? התבוננות אחרת באנשים, פחות ביקורתית ממה שהייתי בעבר.  ועוד הדרך ארוכה.

כשאני נדרשת לכתוב על עצמי ותחושתי  אני נעזרת בקלפי "טאו".  הקלף שמצאתי שהכי מתאר מבחינתי את הדרך שאני עושה נקרא העזה – "התר את סבך חייך, פתח פיתולי גופך ונפשך שחרר עוצמתך" והרגשתי כאילו הוא מתאר את אנרגיית קונדליני שלי שעדיין חסומה אך אני מאמינה שעוד תזרום בי.

 

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן