מתרגלים בקהילה – ענת אלון

שם: ענת אלון

 גיל: 39

 מקום מגורים: קיבוץ אלונים

 מקצוע: רוקחת טבעית וקונבנציונאלית ומלווה אנשים עם צרכים מיוחדים בעבודה בגן ירק וצמחי מרפא

 מאפייני תרגול:

מספר פעמים: כל יום תרגול אישי, פעמיים בשבוע תרגול בקבוצה.

 משך התרגול: משתנה: בין 10 דקות לשעה וחצי.

 סוג התרגול: תרגול קבוצתי  הכולל תרגילי חימום, קריות ומדיטציות, בבית מדיטציות וקריות קצרות.

כיצד נחשפת לראשונה לקונדליני יוגה?

לילה מורתי היקרה היא חברה של חברה שלי, ודרכה הכרנו. חברות שלי תרגלו כשנה, נמשכתי, ניסיתי אך לא מיד התחברתי, לקח לי כמעט שנה לעבור את הדרך בתוכי כדי להסכים לקבל את מה שיש לקונדליני יוגה לתת לי.

 מה גרם לך להמשיך לתרגל ולהתעמק דווקא ביוגה הזו?

בחמש עשרה השנים האחרונות ניסיתי לתרגל כל מיני סוגים של יוגה, כשלאף אחד מהם לא ממש התחברתי, יותר מדויק לומר שבכל פעם שעלו לי קשיים והתנגדויות לא הצלחתי להמשיך לתרגל יחד איתם. כאן קודם כל התחברתי ללילה, מורתי, שהיא אישה יוצאת דופן וחכמה מאוד, ומכיוון שלא תירגלתי מעולם קונדליני יוגה עם מורה אחר קשה לי להפריד מה מכל הטוב הזה בא מהקונדליני ומה מלילה. בתרגול  הזה הצלחתי להיות נוכחת לכל קשיי, לרגשות הקשים, לאמביציות, לתחושת הכשלון, לראות אותם ולא להצמד אליהם. לדבוק באמונה שהתרגול מחזק אותי, ולהרגיש בנוח גם כשאני חלשה. וכמובן שעם הזמן הרגשתי את הגוף ואת הנפש מתחזקים, ואת ההשפעה הטובה על חיי, מה שגורם לי לרצות להמשיך ולהעמיק.

 באילו קשיים נתקלת במהלך תרגול הקונדליני יוגה? וכיצד התמודדת איתם?

בתחילת התרגול הייתי בתקופה חלשה בחיי. גם מבחינה פיזית וגם רגשית. שקלתי הרבה מאוד, הייתי אחרי תקופה ארוכה ללא פעילות גופנית, כך שהמפגש הראשון עם הקושי היה דרך הפיזי. הכל היה לי קשה. כמובן שזה הציף את הקשיים הרגשיים, כשלון, אמביציה, יאוש, רחמים עצמיים והמון המון בכי שצף ועולה (גם בימים אלו לעיתים). הרבה משפטים בהנחיתה של לילה מלווים אותי בכל יום. האפשרות להנות מהתרגיל, מהגוף, במקום לסבול ממנו, לוותר על האמביציה ולהיות עם היכולת שלי, לקבל את עצמי עם חוסר המושלמות שלי ולקבל את כל מה שעולה, אלו דברים שמלווים אותי גם בחיי היומיום. הרבה קושי התעורר גם בעקבות הנטיה שלי לחוסר שקט ולרצות "לעבור הלאה" להיות בשלב הבא. השעון בקונדליני יוגה הוא עוגן שנותן הרבה שקט בתרגול.

 מה למדת בעזרת הקונדליני יוגה?

למדתי הרבה על הגוף שלי, על האפשרות להרחיב יכולות, גם בגוף וגם בנפש. על האפשרות לקבל את עצמי ואת הדברים כמו שהם, פחות לשפוט ולנסות לשנות בכח ויותר להתבונן ולתת לשינוי לקרות. למדתי על האפשרות להנות ממה שאני עושה, דבר שכלל לא היה מובן מאליו קודם. למדתי שאני יכולה להשתנות ודברים שפעם היו נראים כבלתי אפשריים כמו 11 דקות סאט קריה או התמדה בתרגול של 40 ימים, הפכו למשהו פשוט שהוא חלק מחיי. למדתי גם שאני יכולה לעזור לעצמי ולרפא את עצמי בכל רגע נתון. מבחינה פיזית היוגה עבורי לעיתים כמו מסאג' עצמי.

 באילו תחומים בחייך חשת שינוי מאז התחלת לתרגל את הקונדליני יוגה?

את השינויים אני יכולה לראות בכל תחום בחיי, מכיוון שהשינויים פנימיים: שלווה, שלמות עם עצמי, אחריות לעצמי ולחיי, התבוננות עמוקה, שמחה, אלו מלווים אותי גם לעבודה גם ליחסים עם אנשים ובעיקר ביחסים עם עצמי.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן