מתרגלים מהקהילה – אפרת אוגד יונה

שם: אפרת אוגד יונה

גיל: 56

מקום מגורים: הדר, חיפה

מקצוע: מטפלת בארומתרפיה ורפלקסולוגיה, אמנית

 התרגול שלי:

מספר פעמים: שיעור בשבוע וכל בוקר תרגיל רכיבת הגמל

משך התרגול: שנה וחצי

 כיצד נחשפת לראשונה לקונדליני יוגה?

זה היה בתקופה שגרתי בלוס אנג'לס. הבחורה שאיתה עבדתי העניקה לי במתנה סוף שבוע אצל חברה שלה שגרה בהרים. כשנכנסתי בפעם הראשונה לבית, הייתה שם אוירה מאוד מיוחדת, וברקע התנגנה מוסיקה אלוהית שמייד התאהבתי בה. בעלת הבית היא מורה לקונדיני יוגה, ובמשך שלושה ימים רצופים השתתפתי בשעורים שהיא נתנה אצלה בבית, וגם במקומות אחרים. כל הזמן התנגנה מוסיקה של קונדליני יוגה, גם בבית וגם ברכב כשנסענו. אלו היו שלושה ימים קסומים ומאוד אינטנסיביים. ליבי נשבה.

 מה גרם לך להמשיך לתרגל ולהתעמק דווקא ביוגה הזו?

המוסיקה. חד משמעית זה מה ששבה אותי. לא התחלתי לתרגל מייד אחרי אותו סוף שבוע. למעשה זה לקח די הרבה זמן. אבל בכל התקופה הזו המשכתי לשמוע בבית את השירים. המנטרה האהובה עלי היא אדי שאקטי…

 באילו קשיים נתקלת במהלך תרגול הקונדליני יוגה? וכיצד התמודדת איתם?

הקושי העיקרי היה למצוא מורה שאני אוכל להגיע לשיעורים שלו. להמשך הסיפור, כמה חודשים אחרי החוויה בלוס אנג'לס חזרתי לארץ וגרתי בחיפה. חיפשתי מורה בסביבת מגורי, מצאתי את דנה הדר בעין כרמל, אבל אני בלי רכב וקשה מאוד להתנייד בחיפה בתחבורה ציבורית. כשעברתי לדירה בהדר עם סלון גדול, עלה לי רעיון להפוך את הסלון פעם בשבוע לסטודיו ליוגה –  עכשיו רק היה צריך למצוא מורה. מצאתי את יעל באינטרנט והזמנתי אותה ל"ראיון". היה חיבור טוב בינינו, אבל לקח זמן עד שממש התחלנו. אולי חצי שנה זה התבשל. בסוכות לפני שנתיים הלכנו ביחד לתלות מודעות ברחוב מסדה, ואחרי החגים פתחנו קבוצה בסלון שלי. מאז אני מתרגלת קבוע פעם בשבוע!

 מה למדת מקונדליני יוגה?

קונדליני יוגה חיברה אותי למדיטציה. זה כלי מאוד עוצמתי, מאפשר לשלוט במחשבה ולקבל רעיונות שימושיים גם לחיי היום יום.

 באילו תחומים בחייך חשת שינוי מאז התחלת לתרגל את הקונדליני יוגה?

היוגה פתחה אצלי אפיקים שהיו רדומים. אחרי כמה חודשים של תרגול התחיל אצלי פרץ של יצירה, רעיונות, ואומץ לעשות דברים שלא העזתי קודם. כאמנית עשיתי כל מיני עבודות של יצירה. עכשיו אני עושה עבודות פסיפס, אני מנסה כל מיני שילובים של חומרים ויש לי תחושת ביטחון פנימית שמנחה אותי בעבודה.

עוד משהו שאני זוקפת לזכות היוגה – בעבר הייתי סובלת כל חורף מכאבי גב וזה פשוט נעלם!

 לסיכום

הייתי רוצה שיותר אנשים ידעו על היוגה הזו, יש כאן עוצמה ותחזוקה של הגוף – אלה לא סתם מילים, יש לזה משמעות בחיי היום יום. אני מנסה לעניין אנשים ביוגה, מרבה לדבר בשבחה, ואני מרגישה שאני מצליחה לקרב אנשים לטכנולוגיה הזו. חלק מזה בגלל שהם רואים את ההתמדה שלי וחושבים – אם היא מתמידה כנראה שזה טוב. בשבילי היוגה היא לא סתם חוג – זו דרך חיים.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן