מתרגלים מהקהילה – הגר סטון

עריכה: דני מוכתר / סאט סנגיט

שם: הגר סטון

גיל:38

מקום מגורים: כפר סבא

מקצוע: הנדסאית אדריכלות ומורה לפלדנקרייז.

 התרגול שלי:

מספר פעמים: פעם בשבוע עם מורה במיוגה בכפר סבא. ובימים האחרונים התחלתי בפעם הראשונה תרגול יומי אישי ל-40 ימים.

משך התרגול: שעה וחצי במיוגה ו-11 דקות בתרגול האישי.

סוג התרגול: שיעור רגיל של תרגילי חימום ,קרייה ומדיטציה.

כיצד נחשפת לראשונה לקונדליני יוגה?

לפני שלוש וחצי שנים הגעתי לראשונה למרכז מיוגה בכפר סבא והתנסיתי במסגרת הכרטיסייה למתחילים בכל סוגי היוגה. באחת הפעמים שמעתי במסדרון מתרגל אחר שסיפר על שיעור מיוחד שהוא ניסה בפעם הראשונה עם מורה מיוחדת וזה היה קונדליני עם שרית מאור. המילה קונדליני צלצלה לי מוכר כי באותה תקופה קראתי את הספר " לאכול ,להתפלל ,לאהוב" ושם גיבורת הספר ניסתה קונדליני יוגה, אז הלכתי מתוך סקרנות, וזה פשוט היה סוג של התאהבות ויצאתי פשוט בהיי, והכל התחבר.

 מה גרם לך להמשיך לתרגל ולהתעמק דווקא ביוגה הזו?

לא היה לי ספק כי התחברתי לזה וחיכיתי לשיעורים בקוצר רוח ולא היתה לי שום התלבטות. זה פשוט עשה לי טוב. אני אפילו לא יודעת מה – התרגול הפיזי, המנטרות והמוזיקה. זו היה צורה אחרת של תרגול ממה שהכרתי לפני כן.

ומה שהיה מאוד מיוחד בניגוד לשיעורים אחרים של סוגים אחרים של יוגה זה שהיינו נשארים אחרי השיעור מדברים ומכירים ובונים קהילה והכל על כוס תה וזה היה מאוד מיוחד.

  באילו קשיים נתקלת במהלך תרגול הקונדליני יוגה? וכיצד התמודדת איתם?

הקושי הראשון היה לזכור את המילים של המנטרות ולשיר מול קבוצה. היום זה נראה לי טריוויאלי. היה לי גם נורא קשה לשבת במדיטציה לאורך זמן ועכשיו זאת לא בעיה בכלל. עד היום יש תרגילים שמאוד מאתגרים אותי פיזית ומעצבנים אותי אז יש פה אתגר ואם אני לא מצליחה אז אני מתאכזבת, אך הכוח של התרגול בקבוצה עוזר לי להתמודד ולהחזיק מעמד ולהתמודד מול אותן תחושות שעולות.

 מה למדת בעזרת הקונדליני יוגה?

למדתי שאני יכולה לשפר את כוח הרצון והסיבולת שלי ולהסתכל על דברים אחרת מזווית קצת יותר בריאה.

באילו תחומים בחייך חשת שינוי מאז התחלת לתרגל את הקונדליני יוגה?

היום אני פחות מתפזרת לכל הכיוונים והמצב רוח בתקופה שאני מתרגלת עולה. יש לי יותר סבלנות ואורך רוח, ודרך אגב כשיש לי קושי עם הילדים וכשצריך להרגיע אותם אני שרה להם את האדי מנטרה והם ישר נרגעים כמו קסם. זה מאוד שימושי.

בנוסף לזה באותה תקופה שהתחלתי עם התרגול של קונדליני יוגה החלפתי מקצוע, עברתי מהמשרד ללימוד פלדנקרייז  -מודעות באמצעות תנועה , מה שהיה שינוי מבורך.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן