מתרגלים מהקהילה – רעות מיימון

שם: רעות מיימון גיל: 38

מקום מגורים: תל אביב

מקצוע: מטפלת ברפואה משלימה

התרגול שלי / מספר פעמים: שיעור שבועי אחד עם שי כהן בסטודיו קנטה בתל אביב.

משך התרגול: שעה וחצי

כיצד נחשפת לראשונה לקונדליני יוגה?

חיפשתי עוד איזה משהו מעניין לעשות אז רשמתי יוגה בגוגל וזה העלה לי ישר קונדליני יוגה והמילה קונדליני נשמעה לי מוכרת ממדיטציות של אושו ,אז זה תפס אותי וסיקרן ועניין אותי לדעת על מה מדובר, אז החלטתי לנסות את השיעור של שי כהן כשעוד לימד ביפו ואיך שפגשתי את המורה היה לי חיבור טוב איתו וזה מה שגרם לי להמשיך להגיע לשיעורים שלו ,כי היו אנרגיות טובות והייתה תחושה של חיבור ואנרגיה אוהבת בקונדליני יוגה יחד עם הקטע של התה בסוף והחיבור של האחד לשני ,והדיבור לעומת תרגולים אחרים שבהם מרגישים כאילו באים לעבודה וכשהיא נגמרת כולם ממהרים הביתה.

מה גרם לך להמשיך לתרגל ולהתעמק דווקא ביוגה הזו?

אנרגיית הנתינה של המורה והעובדה שכל שיעור הוא אחר לגמרי ולכן לא משעמם. כשתרגלתי סוגים אחרים של יוגה היה חסר לי הגיוון שבסופו של דבר מצאתי בקונדליני. בסוג הזה של יוגה מכבים את המחשבות ונכנסים פנימה ולא מרגישים בתחרות עם אחרים, לא מסתכלים לצדדים, העבודה היא פנימית בלבד. היוגה משיגה את מטרותיה כשנכנסים פנימה ועוצמים עיניים.

באילו קשיים נתקלת במהלך תרגול הקונדליני יוגה? וכיצד התמודדת איתם?

תרגילים מסוימים היו לי קשים פיזית ולקח לי זמן ותרגול עד שהגוף התרגל ואז בעצם התחלתי לעוף. זכור לי שסאט קרייה היה תרגול ממש קשה בשבילי וברגע שהגוף הצליח להבין והתמודדתי ועברתי את סף הכאב של עצמי אז למדתי איך להתגבר על הקושי. התגברתי בזכות התמדה. ועצם הידיעה שבכל שיעור עושים הכי טוב שאפשר ולא מעבר לכך גם היא עוזרת ומקלה.

מה למדת בעזרת הקונדליני יוגה?

למדתי והפנמתי שהאדם האחר הוא אני. כל פעם שפגשתי אנשים מאתגרים מחוץ ליוגה ואפילו שזה הכעיס אותי התבוננתי והבנתי שזה כמו ראי וגם אני נמצאת שם ויכולתי לראות אותם עם חמלה.

באילו תחומים בחייך חשת שינוי מאז התחלת לתרגל את הקונדליני יוגה?

האינטואיציה שלי השתפרה ובלי שום סיבה חיצונית אני מרגישה מעולה. אני יותר מודעת לגוף ובכלל.


מראיין: דני מוכתר / סאט סנגיט מתרגל קונדליני יוגה מ-2010 וסיים קורס מורים ב-2011 מציע שיעורים בכפר סבא והסביבה 054-6446939 dannydpg1@gmail.com

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן