סדהנה קבוצתית / סיגלית ישראל

סדהנה היא כל תרגול יומי רוחני הכולל מדיטציה, מנטרה, תרגולים פיזיים ונשימות.

הסדהנה עוזרת לנו לפתח משמעת עצמית, וכן עוזרת לנו להביע את האינסופי שבנו. פעמים רבות אנו מתרגלים לבד, דבר שהוא חשוב ומצוין כשלעצמו, אולם ישנה גם אפשרות לתרגל בקבוצה.

 לתרגול הסדהנה בקבוצה יש חשיבות רבה. כאשר אנו מתרגלים ביחד אנו עוזרים אחד לשני, ומבורכים האחד בניסיון ובחוויה של האחר. למשל, אם אחד מהמתרגלים חווה את החיבור אל האינסוף, אל האלוהים, כל חברי הקבוצה יצאו נשכרים מחוויה אישית זו.

המודעות האישית של כל אחד מחברי הקבוצה הופכת למודעות קבוצתית. בתחילת התרגול כל אחד מגיע עם וויברציות שונות ובמצב שונה. ככל שאנו ממשיכים בתרגול ההבדלים בינינו מתאזנים ואנו הופכים לקבוצה הרמונית. לקול אחד. ההילות הנפרדות של כל אחד ואחד מאתנו הופכות להילה קבוצתית ובסוף התרגול קל לנו יותר לתקשר, אנו משדרים על אותו גל, דבר אותו אנו לוקחים אל המשך יומנו.

 יוגי בהג'אן אמר שאת הסדהנה אנו לא עושים על מנת לקבל דבר מה. לעיתים אנו מרגישים כאילו דבר לא קורה, אך אנו מתרגלים את הסדהנה על מנת להתגבר על העצלנות, על האגו, ויוצרים תחושת מחויבות. התרגול והמדיטציות מנקים את תת ההכרה שלנו, את הפחדים, החסימות ואת ההרגלים הלא רצויים לנו.

 יוגי בהאג'ן השאיר לנו סדהנה מיוחדת לתקופת המעבר מעידן הדגים לעידן הדלי, אותה אנו ממשיכים לתרגל עד שנת 2012 בה מסתיימת תקופת המעבר בין העידנים.

בתרגול סדהנה זו אנו מתחילים כשעתיים וחצי לפני הזריחה, זמן בו זווית השמש לכדור הארץ מצוינת לתרגול מדיטציות. בשעות אלו יש הרבה פראנה (אנרגיית החיים) באוויר וקצב הגוף מתאים לניקיון פיזי יותר מאשר בשעות היום האחרות.

 משך הסדהנה לעידן הדלי הוא שעתיים וחצי והסיבה לכך היא חוק הקארמה, האומר: כל אשר אתה נותן אתה מקבל פי  10 בחזרה. זאת אומרת, שכאשר אנו מקדישים שעתיים וחצי למודעות הגבוהה, האינסופית, כל יומנו יהיה מכוסה באנרגיה שתחזור אלינו מהאינסוף.

 הסדהנה לעידן הדלי בנויה מ- 3 חלקים:

בחלק הראשון אנו קוראים ו\או מקשיבים ל – Japji Sahib שהוא כמו מנטרה אחת ארוכה הלקוחה מהכתבים הסיקיים.

בחלק השני אנו מתרגלים קריה – אחת מאלפי הקריות של הקונדליני יוגה לבחירתנו.

ובחלק האחרון במשך 62 דקות אנו שרים 7 מנטרות המכניסות אותנו למדיטציה, פותחות את ליבנו, ועוזרות לנו במעבר בין שני העידנים.

 אז חברים בואו נתרגל ביחד.. וכמה שיותר!

 "Keep Up and you will be kept up"

 Yogi Bhajan~

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן