קהילה וחיבור

מאת לין רולו, תורגם מאנגלית קישור לכתבה המקורית

בשבע השנים האחרונות, הייתי בשני הצדדים של הספקטרום של לבדות וחיבור. בפברואר 2012, לאחר שגרתי בסן פרנסיסקו, קליפורניה במשך 15 שנה, עברתי לאתונה, יוון עם הכלב שלי, שני חתולים ומזוודה מלאה בבגדים.

לא היתה לי אף אחת מהסיבות הרגילות לעבור. לא היה איש יווני, לא היה עבודה ביוון, לא היה מורשת יוונית לחקור. המצב שלי היה שונה, ואני יכולה רק לתאר את הדחף שלי לעבור כ"קריאה". מסיבות שאני לא יכולה להסביר אפילו עד היום, במהלך השנה הקודמת, נהיה לי ברור שאני צריכה להיות באתונה. וכך עברתי.

להתחיל חיים חדשים לבד במדינה חדשה זה מאתגר, ותחושות בדידות היא כמעט בלתי נמנעת. לא דיברתי יוונית, לא היה לי בסיס של חברים, והכל היה חדש ולא מוכר. כמו בחיים, חלק מהימים היו טובים, וחלק מהימים היו מאתגרים. אבל מה שלמדתי מהמעבר ליוון הוא אם אתה נכנס לסביבה חדשה עם נקודת המבט של "איך אני יכול להועיל?" למעשה אתה יכול לבנות קהילה די מהר. כשהגעתי לאתונה, קהילה וחיבור הפכו במהירות לתרופה שלי לתחושות של לבדות.

זמן קצר לאחר המעבר שכרתי דירה בשכונת אקרופוליס עם גג דֶּק ענק המשקיף על הפרתנון. אמנם הנוף היה מדהים, אבל הישיבה על הגג דֶּק הזה לבדי לא גרמה לי להרגיש טוב. זה גרם לי להרגיש מבודדת וקצת מדוכאת.

אבל יש לי מזל, כי אני מורה לקונדליני יוגה.

כשעברתי ליוון לא היה פה הרבה קונדליני יוגה. היה, עם זאת, משבר כלכלי והרבה אנשים שסבלו כתוצאה ממנו. מורים לקונדליני יוגה הם סוכני שינוי, אז באופן בלתי צפוי, זו הייתה הסביבה המושלמת עבורי לעמוד לשירות.

בעזרת חבר, פתחנו עמוד פייסבוק בשם "Lynnskundaliniyoga", והתחלתי להציע שיעורי יוגה על הגג דֶּק שלי. גדלנו כיתה אחר כיתה, תלמיד אחר תלמיד וצעד אחר צעד. התחלנו באפס ועכשיו יש יותר מ-6,000 אנשים בקהילה שלנו. במהלך שבע שנים, היו לנו מאות אנשים שהגיעו למרפסת הגג של האקרופוליס לתרגל קונדליני יוגה בכל הרמות, על בסיס דאנה.

בערך ל 70 אחוז מהתלמידים שלי, קונדליני יוגה היתה חדשה. רבים מהם מעולם לא תרגלו יוגה בכלל. אבל הם באים, והם חווים את התועלת, הם חוזרים, ואז הם מפיצים את הבשורה. זה הפך לקהילה גלובלית עם אנשים בארה"ב, בריטניה, בכל רחבי אירופה, באסיה ומחוצה לה. זה עתה פתחנו מחדש את הגג דֶּק לאביב/קיץ 2019, ושלושת השיעורים הראשונים שלנו כבר התמלאו עד אפס מקום – בפעם הראשונה עבורנו.

הקהילה חורגת מעבר ליוגה. אנשים הופכים לחברים, מוצאים עבודה אחד לשני, מבלים ביחד, יוצאים לחופשות ביחד, ועוד ועוד.

איך יוצרים קהילה? אם אתה באמת מרגיש מבודד, דרך טובה לצאת מהלבדות שלך היא לשאול את עצמך, "איך אני יכול להיות לעזרה?" ו"מה אני יכול להציע?" לכולנו יש משהו שהעולם זקוק לו. וכשאתה מתחיל לחלוק את כל מה שיש לך מתוך כוונה אמיתית להועיל לאחרים, זה מדהים -הדלתות שנפתחות, ההזדמנויות שמציגות את עצמן ומערכות היחסים שמופיעות, לכאורה משום מקום. חוויתי את זה בעצמי, וצפיתי בזה קורה שוב ושוב. זו משוואה כל כך פשוטה:

לבדות מבוסס על "מה אני יכול לקבל?" ו"מה יש בזה עבורי?"

חיבור מבוסס על "מה אני יכול להציע?" ו"איך אני יכול להועיל?"

אבל זה דבר מורכב עבור רבים מאיתנו. אם אתה מרגיש מבודד, אין לך הרבה אנרגיה, וייתכן שאתה מתמודד עם דיכאון. במצב הזה קשה לחשוב על "מה אני יכול להציע?" כשאתה בקושי מצליח לצוף בעצמך. זה יכול להיות מאתגר להביא את עצמך שוב ושוב כאשר האנרגיה שלך נמוכה. כמו שהמורה הראשונה שלי, סירי ודיה סינג, לימדה אותנו, "כדי להיות מאושר, אתה צריך מספיק אנרגיה. זה בסיסי". אם אתה רוצה לעבור מלבדות לקהילה ולחיבור, ייתכן שתצטרך לבנות תחילה את האנרגיה שלך.

אני חושבת על קונדליני יוגה כעל תרופה, ואחת מהקריות האהובות עלי ל"רשום" לאנשים היא הקריה להתעלות. היא חזקה, נגישה ודרך נהדרת לייצר אנרגיה. עשיתי את הקריה הזו בעצמי במשך שנה שלמה כשרק התחלתי. אהבתי אותה, ואני מאמינה שגם אתם.

"שתמיד תזרח עלינו השמש,
תחבוק אותנו האהבה
והאור הטהור שבתוכנו
תאיר דרכנו לעולם."

לין רולו היא מדריכת קונדליני יוגה ואניאגרם אמריקאית המתגוררת באתונה, יוון. היא מלמדת שילוב ייחודי של שתי המערכות, המשלבת את היתרונות הגופניים של קונדליני יוגה עם כלי הצמיחה הפסיכולוגיים של האניאגרם. היא כתבה שני ספרים שאושרו על ידי KRI המשלבים קונדליני יוגה והאניאגרם. היא כותבת בלוג על החיים ביוון ועל המסע שלה מהיותה סמנכ"לית כספים בסן פרנסיסקו למדריכת יוגה באתונה. תוכלו ללמוד עוד על לין והמסע שלה בכתובת www.lynnroulo.com.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן