קונדליני יוגה בחיפה – איך הכל התחיל / יעל שחם גפני

מרב ושושי פתחו את "ארגמן" מרכז רוחני בחיפה בשנת 2004. מרב מספרת: יום אחד אני מגיעה למרכז ושושי פוגשת אותי כולה זורחת. את לא מאמינה מה קרה היום, היא אומרת. היגיע לכאן אחד לבוש לבן, עם תרבוש על הראש. הסתכל על המקום, ואז יצא החוצה, הביט על רחבת האספלט שמתחת לעץ הפיקוס והכריז: כאן אני רוצה ללמד קונדליני יוגה.

לא ידענו מה זה קונדליני יוגה, ותהינו מאיפה נחת עלינו המוזר הזה, אבל זרמנו, ומכיוון שזה היה לקראת הקיץ, הסכמנו לערוך שיעור ניסיון בחוץ. סידרנו, פרשנו מחצלות, והמקום התחיל לקבל אנרגיות טובות. כך התחילו שיעורי הקונדליני יוגה בחיפה בארגמן, רחוב מחניים 18.

לשיעור הגיעו די הרבה אנשים. בשבילי, אומרת מרב, זו היתה חוויה מיוחדת, הרגשתי חיבור חזק, כפי שלא הרגשתי לפני כן, כאילו מצאתי את הדבר בשבילי.  ב 21 ליוני ערכנו ערב מיוחד לכבוד היום הארוך בשנה. קישטנו את הרחבה, פיזרנו נרות, היתה אוירה קסומה… ובאו מלא אנשים! עשינו מעגל מדיטציה של Healing Ring of Tantra עם המנטרה Wha-hey Guroo…

 כך הכל התחיל. השיעורים המשיכו עד אוגוסט ואז המורה אק אונג קאר הודיע שהוא עושה פגרה ונוסע לפסטיבל בצרפת. הרגשנו שזו פרידה שכן, אחרי הקיץ מגיע הסתיו ועונת הגשמים מתחילה, ולא נוכל להמשיך לתרגל בחוץ.

בתחילת השנה אקו חזר מהפסטיבל והופיע אצלנו שוב. תשמעו, הוא אמר, כשהייתי שם בפסטיבל חלמתי עליכן ועל המקום הזה. אנחנו חייבים להמשיך ללמד כאן! נסדר כאן אוהל כזה ברחבה ויהיה מדהים. כנראה שיש כוח למילה, מספרת מרב. אני לא מבינה איך הכל הסתדר, אבל מצאנו איך לקחת הלוואה ותוך זמן קצר עמד אוהל על כנו והשיעורים המשיכו. לקראת ראש השנה באו מערוץ 1 לעשות כתבה עלינו וצילמו את הקבוצה עושה sat קריה הכתבה שודרה כחלק מהיומן של ערב ראש השנה.

הקבוצה הלכה וגדלה, כל שיעור היה חוויה והתרגשות. שיעור לא היה דומה לשיעור אחר ולפעמים אקו היה עושה לנו מדיטציות גונג. כשירד גשם שמענו את הטפטוף על השמשונית שמעל לראש, ולפעמים גם נפלו כמה טיפות על הראש, אבל היה תרגול מחמם ואנרגיה מדהימה.  באותה תקופה התחיל קורס המורים הראשון של קונדליני יוגה בארץ. באחד מסופי השבוע באביב הגיע גורו דהראם והעביר סדנה מיוחדת, וגם סיפר על קורס המורים שיתחיל בשנה הבאה.

 קונדליני יוגה בחיפה היתה בשיאה: שישה מחברי הקבוצה הצטרפו לקורס המורים השני: מרב, אירית, אורה, בתיה, ויליאם ואנוכי יעל.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן