מכתב מארגון 3HO שנשלח לקראת הפעלת תוכנית ריפוי ופיצוי בלתי תלויה – אפריל 2022

בשם ה-SSSC וכל הארגונים המקושרים שלנו, אנו חולקים הצהרה זו עם קהילת הקונדליני יוגה והדהרמה הסיקית בדבר מאמצינו המתמשכים להכיר בפגיעות מגוונות שחוו חברי קהילה נוכחיים וחברי קהילה לשעבר, ללמוד מהן ולרפא את הקהילה הגלובלית שלנו.

מייסד הקהילה שלנו, יוגי בהאג'ן, נפטר לפני כמעט שני עשורים. במהלך השנתיים האחרונות, דווחים על כך שיוגי בהאג'ן ומנהיגים אחרים בקהילה שלנו פגעו בחברי קהילה, כמו גם דיווחים של חברי הדור הבא שנפגעו מחוויות בתכניות בית הספר שלנו. בהודעות הקודמות שלנו, הסברנו את הצעדים המיידיים שנקטנו כדי להבין את היקף הדיווחים הללו על פגיעה, כמו גם את הצעדי התגובה הבאים שלנו. מאמצים אלה כללו שכירת קבוצה חיצונית, An Olive Branch, שאספה, סקרה ודיווחה על מגוון רחב של חוויות כואבות כמו גם חיוביות עם יוגי בהאג'ן. פילוגים ארעו בתוך הארגון שלנו תוך שאנו פועלים להבנת המידע הזה.

שיתפנו בפומבי את התהליך ואת התוצאה של עבודה זו כדי שנוכל ללמוד על הנושאים הללו יחדיו. המידע שנאסף היה חשוב כדי להעריך כיצד להציע ריפוי לקהילה בצורה הטובה ביותר. התהליך אישר לחברי הועד המנהל שיש חברים בקהילה שלנו שעדיין כואבים, ורבים הביעו צורך בתמיכה, פעולה ושינוי. כפי שהצהרנו בעבר, אנו מחויבים ללמוד ולגדול כדי להבטיח שהקהילה שלנו תהיה מקום בטוח ותומך המשקף את הערכים העמוקים ביותר שלנו.

החל מאוגוסט 2020, התחלנו להתקדם בדרך של פיוס חומל, שכללה יצירת מרחב והקשבה אקטיבית לכל התחומים שמטרידים חברים מהקהילה, בכל נושא, כבסיס לפעולות הבאות שלנו. במהלך המאמץ הזה הגיעו חברי קהילה נוספים וחשפו את חוויות פוגעניות שקרו להם בקהילות שלנו. חוויות אלו כללו פגיעה שקרתה בבתי הספר שלנו בהודו ובתוכניות נוער אחרות, החל מסוגים שונים של התעללות ועד הזנחה ותנאי חיים ירודים.

החוויות שאנשים שיתפו היו ונשארו כואבות מאוד. רבים מחברי ההנהלה והקהילה שלנו למדו בעצמם או שלחו את ילדיהם לבתי הספר האלה, ורבים מתחילים רק עכשיו להבין את חוויותיהם. תלמידים לשעבר אלה, שכיום הם מבוגרים, הם חלק מרכזי מהעתיד של הקהילה שלנו, ואנו מחויבים לחלוטין לתמוך בהם. על כן, אנו מאמצים דיווחים אלה מתוך רצון כנה לתמוך בריפוי של כל תלמיד שעבר כל צורה של חוויה פוגעת או מזיקה באחד מבתי הספר או התוכניות הללו.

אנו מכירים בכך שאחד החסרונות הארגוניים הגדולים ביותר שלנו היה בכך שלא הקשבנו ולא הכרנו באלה שחוו פגיעה מהמנהיגים שלנו, בבתי הספר שלנו או בקהילות שלנו לאורך השנים. לעתים קרובות מדי, קולותיהם נתקלו בשתיקה או בחוסר אמון. אנו רואים את האומץ שנדרש ליחידים להתייצב ולשפוך אור על הנושאים הקשים הללו, ומודים לכל אדם שהיה מוכן לחלוק את חוויותיו. הבאתם המודעות לנושאים החשובים הללו וקריאה לשינוי, ואנחנו רוצים שתדעו ששמענו אותכם. אנו מכירים בכאב ובסבל שחלקתם איתנו, ואנו מחויבים לתגובה חומלת ותומכת.

איננו יכולים לטעון שאנו יודעים את מלוא הכאב של כל אדם, ואנו מצטערים מאוד על כל הסבל בקהילה שלנו, כולל ההתעללות, ההזנחה והנזקים החמורים האחרים שהיו שותפים להם נשים, בני הדור הבא ואחרים. לכל אדם שסבל עוול כלשהו על ידי כל אדם הקשור לקהילה שלנו במהלך חמישים השנים האחרונות שהקהילה שלנו קיימת, אנו מביעים את התנצלותנו הכנה והחד-משמעית. אנו לוקחים אחריות על תפקידנו כארגון בכל מצב בו אדם נפגע. אנו גם מכירים בכך שמילות התנצלות הן רק התחלה – רגשות אלו חייבים להיות מלווים בפעולה.

עד כה, תהליך הפיוס החומל שיזמנו כלל איסוף דיווחים על פגיעה, עריכת מפגשי הקשבה נוספים והצעת ייעוץ/טיפול לכל מי שזקוק לו. כשלב הבא והחשוב בתהליך זה, אנו מודיעים היום כי הועד אישר פה אחד יישום של תכנית ריפוי ופיצוי בלתי תלויה. באמצעות תוכנית פיצוי ווֹלוּנְטָרִית זו, אנו מביעים את המחויבות שלנו לקחת בעלות על הנזק שתואר ומקדישים את תשומת הלב והמשאבים שלנו לסיוע לאלה שזקוקים. אנו עושים את הצעד החשוב הזה עבור הקהילה בידיעה שתוכנית פיצוי רשמית לא תהיה הסוף של המסע הזה. העבודה שלנו חייבת להימשך זמן רב לאחר סיום התוכנית הספציפית הזו, כאשר אנו לוקחים את הלקחים לתשומת ליבנו, משתפרים ושואפים לחיות את הערכים שלנו.

פרוטוקול כתוב מפורט עבור תכנית הריפוי והפיצוי הבלתי תלויה יופיע בקרוב. התוכנית תנוהל על ידי מנהלים בלתי תלויים ומנוסים. התוכנית תהיה זמינה לאנשים שחוו פגיעה בבתי הספר ובתכניות הנוער שלנו, ללא קשר אם הפגיעה בוצעה על ידי איש צוות או חבר ללימודים, וכאלה המדווחים על התעללות מינית על ידי כל מנהיג או אדם אחר שפעל מטעם מוסדות הקהילה . התוכנית תציע תמיכה רגשית וכלכלית לתובעים הזכאים ללא קשר למתי והיכן התרחשה הפגיעה.

אנו מתחייבים להרחיב את הבנתנו לגבי החוויות הפוגעניות הללו. אנו מחויבים להבטיח שהם לא יקרו שוב. אף אחת מהפגיעות שתוארו אינה משקפת את מי שאנו מתכוונים להיות כקהילה. אנו מתחייבים להמשיך בתהליך של למידה, תיקון ושינויים במוסדות כדי להבטיח סביבה בטוחה ובריאה בכל אחד מהארגונים שלנו ולכל אדם שהוא חלק או מקיים אינטראקציה עם הקהילה המגוונת שלנו.

אנחנו יודעים שזו הייתה תקופה מאוד קשה. אנשים רבים נמצאים במסע אישי כדי להרהר בחוויותיהם שנמשכו עשרות שנים, לשלב מידע חדש וללכת בדרך שלהם אל האמת וההבנה. כועד, אנו מייצגים רבות מההשקפות המגוונות בקהילה שלנו, אך אנו מאוחדים סביב שני עקרונות ליבה: כבוד לכל אדם והענקת טיפול למי שזקוק.

כשם שהקהילה שלנו כוללת אנשים מרקעים, תרבויות ודתות שונות, המביאים נקודות מבט שונות לתרגול הלימוד שלנו, אנו יכולים לקבל נקודות מבט שונות גם כעת. אנו קוראים לכולנו לא להשמיץ, לתקוף או לשפוט אף אדם, בין אם הם מתארים חוויות בקהילה שהן כואבות, שהן חיוביות או שתיהן. הגענו להבנה ששום ארגון לא יכול להגיע לקונצנזוס לגבי עשרות שנים של חוויות שונות – עם יוגי בהאג'ן, בבתי הספר או בכל היבט אחר של הקהילה. תהליך התנועה קדימה לימד אותנו להתמקד בכיבוד החוויות וההשקפות האישיות של כל אדם כאשר אנו מאמצים מחויבות קולקטיבית לשרת את כולם, ללא שיפוט או דעות קדומות, לטובת הכלל.

זוהי תפילתנו שקהילת ה-Sik Dharma/3HO תהיה חזקה יותר, אדיבה וחומלת יותר בעתיד, בזכות זה שעמדנו באתגרים של תקופה קשה זו על ידי נאמנות לערכי הליבה שלנו. בעודנו מתקדמים לעבר עתיד משותף עבור הקהילה העולמית שלנו, אנו קוראים לכולם להצטרף אלינו להקדיש את עצמנו לחלק הבא של עבודה חשובה זו ולמקד את התפילות, המדיטציות, המחשבות והמאמצים שלנו בריפוי הכאב והפילוגים בקהילה שלנו. מי יתן ונמשיך קדימה בחמלה, טוב לב, יושרה ושירות, ונכבד את האור שחי בתוך כל אחד מאיתנו שינחה את דרכנו קדימה.

תודה,

מועצת הנאמנים של SSSC

תורגם מאנגלית, ניתן לקרוא את המקור כאן

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן