מיניות בעידן החדש

חודש הגאוה והעניין השנוי במחלוקת של חלוקת ספר הילדים "אני ג'אז" בגני הילדים העלה למודעות ביתר שאת את העניין של מיניות ומגדר מיני. זה נושא שהפרוגרסיביים מטפטפים לתודעה הציבורית כל הזמן, ומן הסתם יש אג'נדה מאחורי זה.

במאמר הזה אני רוצה לבחון את הנושא של מיניות ומגדר מיני על רקע התקופה הנוכחית, המעבר לעידן הדלי, תקופה שבה האנושות עוברת תהליך של התעלות רוחנית.

לפני שאצלול לנושא העיקרי ראוי להגדיר למה אני מתכוונת כשאני אומרת "התעלות רוחנית". מי שמאמין ברוחניות מקבל שהמציאות היא בעצם שדה של אנרגיות, והאנרגיות הללו רוטטות בתדרים שונים. תהליך ההתעלות הוא פשוט עלייה בתדר האנרגטי של המרחב, ושל כל מה שמצוי בו. תדר יותר גבוה הוא לא יותר טוב, ותדר יותר נמוך הוא לא יותר רע. זה כאילו שהיינו אומרים שרדיו חיפה שמשדר ב 107.5 הוא יותר טוב מתחנת 88.

ברמה הרוח והנפש כל תדר משרה רגשות, אמונות ותפישת מציאות אחרת. כתבתי על זה בהרחבה במאמר "עידן הדלי והמעבר למימד חמש". לאלו שמתעצלים לקרוא אסכם שמימד שלוש שבו שהינו בעידן הקודם התאפין בקוטביות ודואליות (טוב ורע), הישרדות, קורבנות, שליטה, הזדהות עם הגוף והמימד הגשמי, נפרדות, ניתוק מהמקור ושליטת האגו. המימד החמישי אליו אנו מתעלים מתאפיין באחדותיות, אהבה וחמלה, ידיעה מאין באנו וחיבור למקור, תודעה של צופה, מבט על, אחריות, בחירה, תודעת בורא.

כמו כל דבר מיניות היא רטיטה אנרגטית, והיא באה לידי ביטוי דרך הצ'אקרה השנייה.

אני רוצה להביא לכם קטע מספרה של אנודיאה ג'ודית:

"לעיתים רחוקות קורה שמגיע אלי מטופל שאין לו עניינים הקשורים למיניות. פחות מידי, יותר מידי, פוחד, מכור, מתביש, מרגיש חסך או כפייתי – זעקות הכאב הקשורות לפגיעות סביב המיניות מהדהדים בחיים של רבים ומביאים כאב ותסכול, כעס ופחד – הכל אל מול התנסות שנועדה להנאה. באופן קולקטיבי, פגיעות אלה משתקפות בתרבות שלנו במאבקים סביב רוחב יריעה של נושאים הקשורים למיניות: אמצעי מניעה, הפלות, זכויות ההומוסקסואלים, עירום, נאמנות, פרישות, הטרדה מינית של קטינים, אונס, ופורנוגרפיה. באופן פרדוקסלי, אנו גם שוללים וגם מגבירים את המיניות בו זמנית.

לפגיעות הזו יש מחיר. רדימות או חוסר רגישות רגשית היא האידאל שקיבל את האישור להתנהגות במרחב הציבורי. אנו מזעיפים פנים לנוכח תגובות רגשיות כסימן לאיבוד שליטה. התפקוד של "להרגיש", במובן שיונג טבע, נחשב לנחות בתרבות שלנו, ומיוחס למעמד הנחות של הנשים. תשוקה, כוח מניע הכרחי לחיונות, עוצמה, ויצירתיות, מדוכאת, ומקבלת יחס של ילד קצר רוח שצריך לשלוט בו בעזרת כוח הרצון שלנו. ללא תשוקה והנאה, החיים שלנו מתערפלים לכדי שגרה חסרת טעם, והרגשות שלנו מעומעמים תחת האוטומטים ההתנהגותיים שמצופים מאיתנו ביום יום.

הצ'אקרה השנייה – המרכז של התחושה והרגש, הנאה, אינטימיות וחיבור, תנועה ושינוי – נהיית מעוקמת ומעוותת, נמחצת ונבזזת, דבר שקוטע את החיבור בין המינד החושב והגוף החש. ללא תחושה אנו הופכים בלתי מחוברים

(Without touch, we become literally out of touch).

כשהחישה שלנו קהה אנו הופכים senseless במקום sensible.

ההחלמה של הצ'אקרה השניה מקנה לנו את הזכות להרגיש. אנו מחזירים בחזרה את התשוקה וההנאה, הנזקקות והפגיעות, והקשר החושי שלנו לעולם הפנימי והחיצוני. אנו משחררים את הזרימה של האנרגיה הדינמית שהיא חיונית לגדילה, לשינוי, לטרנספורמציה ולשחרור השריון שמפריד אותנו. אז אנו יכולים להחזיר את האינטימיות שאליה אנו כה עורגים, ובכך מפסיקים להיות נפרדים ומבודדים.

למיניות ורוחניות יש מערכת יחסים ארוכה ורווית קונפליקטים. רבים רואים אותם כמתחרים על התודעה מקטבים מנוגדים – לנהות אחר אחד מהם זה לשלול את השני. פילוסופיות כאלה אומרות לנו שכדי להיות רוחניים עלינו להתגבר על התשוקה, לוותר על המיניות, להתעלות מעל לרגשות. שיטות אחרות, כמו הטנטרה, מתיחסות לרוחניות ולמיניות כשלם שלא ניתן לחלקו, כל אחד מגביר את השני.

להתכחש לאיכויות הצ'אקרה השנייה זה לבטל חלק מהותי מהשלמות שהננו, חלק שיש לו תפקיד חשוב למלא בהתעוררות ובהתרחבות של המודעות שלנו. להפכה ליותר או פחות חשובה מצ'אקרות אחרות מוציא מאיזון את כל המערכת. הבה נכבד את הצ'אקרה השנייה כחלק מרגש ונחוץ של המסע שלנו, ומתוך מתן כבוד זה לשחרר את עצמנו להנות ממנה ולקבל אלינו את הממלכות שמעבר לה."

Anodea Judith, Eastern Body, Western Mind: Psychology and the Chakra System As a Path to the Self

אנודיאה ג'ודית' מתייחסת לתהליך החלמה שהצ'אקרה השנייה צריכה לעבור. אני מעדיפה לקרוא לזה תהליך של התעלות.

כיצד נראתה מיניות במימד שלוש?

בעידן הקודם חקרנו את המיניות בתדרים נמוכים. מה מאפיין תדרים נמוכים? למשל הישרדות. תודעה של הישרדות מאלצת את האדם לעשות הכל כדי לשרוד. אם נחבר את זה עם מיניות נקבל את התופעה של זנות.

הישרדות ותודעת חוסר מובילה גם לרצון בלתי פוסק למלא את החוסר, ובחיבור עם מיניות זה בא לידי ביטוי כתאווה, התמכרות למיניות, וכל תעשיית הפורנוגרפיה.

מה עוד? למשל שליטה וקורבנות. אם נחבר את זה עם מיניות נקבל שליטה של גברים בנשים, וקורבנות של נשים: אונס, וכל הגוונים של כפייה מינית.

עוד גוון של שליטה היא הבעלות, וזה הביא לבעלות על נשים, כיסוי הגוף ולבוש צנוע.

מימד שלוש התאפיין גם בשאיפה לצבור כוח. בחיבור עם מיניות נקבל שימוש במין לשם שיווק ופרסום.

עוד מאפיין של מימד שלוש הוא קוטביות, ובהקשר של מיניות זה בא לידי ביטוי בקיטוב בין אנרגיות נקביות ואנרגיות זכריות. גברים הביאו לידי ביטוי בעיקר אנרגיות זכריות, ונשים בעיקר אנרגיות נקביות.

דואליות היא ההסתכלות שיש טוב ויש רע, וממנה התפתחה השיפוטיות והמוסריות, וההסתכלות על תופעות כמו הומוסכסואליות, טרנסג'נדריות כ"רעות" או לא מוסריות.

מכיוון שהאנושות נמצאת בתהליך של התעלות, אך עדיין לא השתחררנו מהתודעה של דואליות/טוב ורע, אנחנו נוטים לשפוט ביטויים מסוימים של מיניות כ"רעים" או בלתי מוסריים.

אבל כמו שאומרים כשמסתכלים על הדברים ממבט על – אין טוב ואין רע, יש למידה. האנושות מיצתה את הלמידה של התדרים במימד שלוש, ועתה אנו רוצים לחקור את התהליך של ההתעלות ממימדים גשמיים ודחוסים, למימדים יותר גבוהים וקלושים.

כיצד תיראה מיניות במימד חמש?

אם מימד חמש מתאפיין באחדותיות, אהבה וחמלה אז מיניות תהווה כלי לביטוי של איחוד ואהבה. מכיוון שהמציאות תהיה יותר קלושה ופחות גשמית, החוויה של המיניות תהיה יותר אנרגטית ופחות תבוא לידי ביטוי בחושים הגשמיים של מגע, ריח, טעם וכו'.

אחדותיות היא גם איחוד של קטבים, כלומר החלשות של הקוטביות בין אנרגיות נקביות וזכריות, ובני אדם שמכילים את שתי האנרגיות האלה ורוצים להביא את שתיהן לידי ביטוי בצורה אוהבת והרמונית.

יותר ויותר ילדים נולדים עם תדר כזה, ובעולם שעדיין מקיים ערכים של קיטוב הם מתבלבלים. הם מרגישים צורך להגדיר את עצמם והמגדר במימד שלוש היה מאוד ברור: גבר או אישה. אז ילד שנולד עם איברי מין של זכר אבל יש בו הרבה אנרגיות נקביות שרוצות לבוא לידי ביטוי, יתחיל להרגיש לא נוח בתוך הגוף שלו, כי החברה שלנו עדיין מצפה מגבר להתנהג בצורה מסויימת. וכאן בעצם קורה תהליך של חוסר קבלה עצמית, חוסר קבלה של הגוף ומכאן השאיפה לשנות את המגדר והגוף.

במימד חמש קבלה עצמית ואהבה עצמית תוביל גם לקבלה ואהבה של האחר. אנשים יהיו חופשיים לבטא אנרגיה נקבית או זכרית, ולא משנה עם איזה איברים הם נולדו, הם יוכלו לקבל את עצמם ולאהוב את עצמם ולבוא לידי ביטוי באיזה אופן שהם רוצים.

איך אתם מדמיינים מיניות בתודעה של מימד חמש?

© 2022 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן