סאט קריה

שם המורה: גלי ליבנה

רמה: מתחילים

זמן תרגול: 3:00 עד 31:00 דקות

סאט קריה היא אחד מיסודות התרגול של קונדליני יוגה. היא עובדת ישירות על עירור ותיעול אנרגיית הקונדליני.

התרגיל אף משפר את הבריאות הגופנית הכללית מאחר שכל האיברים הפנימיים מקבלים עיסוי קצבי עדין. הלב מתחזק בזכות העלייה והירידה הקצבית של לחץ הדם שנוצר בשל תנועת השאיבה של נקודת הטבור.

אם אין לך זמן לשום תרגול אחר, הפוך את הקריה הזו לחלק מההבטחה היומית לעצמך לשמור על הגוף מקדש נקי וחיוני של אלוהים. הכיווץ וההרפיה הקצביים מייצרים גלי אנרגיה שמסתובבים, ממריצים ומרפאים את הגוף.

יציבה: שבו על העקבים, ברכיים צמודות.

מודרה: מתחו את הידיים מעל הראש עם מרפקים ישרים, עד שהזרועות מחבקות את צידי הראש. שלבו את כל האצבעות מלבד האצבע המורה. באופן מסורתי גברים משלבים את האגודל הימני על השמאלי, ונשים הפוך – האגודל השמאלי על הימני.

מנטרה ומנעולים: מתחילים לחזור על המנטרה "Sat Nam" בקצב קבוע של כ-8 פעמים ב-10 שניות. כשאומרים "סאט" (מנקודת הטבור) מושכים את הטבור פנימה ומעלה לכיוון עמוד השדרה. הרגישו את זה כלחץ מהצ'אקרה השלישית. כשאומרים "נאם", מרפים את הבטן. המיקוד של הצליל נאם יכול להיות בנקודת הטבור או בנקודת המצח. ככל שממשיכים בקצב יציב, נעילות השורש והסרעפת נמשכות אוטומטית.

עמוד השדרה נשאר דומם וישר. זה לא כפיפה של עמוד השדרה ולא דחיפה של אגן. נשארים לשבת ביציבות על העקבים לאורך כל תנועות הקריה.

עיניים: העיניים ממוקדות בנקודת המצח.

נשימה: הנשימה מסדירה את עצמה – אין צורך במיקוד נשימה.

זמן: המשך 3 – 31 דקות.

לסיום: שאיפה, מחזיקים את האויר בפנים וסוחטים בעדינות את השרירים מהישבן עד למעלה לאורך עמוד השדרה. מחזיקים עוד זמן קצר בזמן שמתרכזים באזור שמעל לחלק העליון של הראש. נשיפה מלאה.

שוב שאיפה, נשיפה מלאה עוצרים את הנשימה תוך כדי הפעלת נעילה מלאה – כווצו את רצפת האגן, מושכים פנימה את הסרעפת, נועלים את הסנטר, וסוחטים את כל השרירים מהישבן ועד לצוואר. עוצרים את הנשימה למשך 5 עד 20 שניות לפי הנוחות והיכולת שלכם. לשאוף ולהירגע.

הערות:

הכוח הוא מהטבור אבל שתי הנעילות מצטרפות באופן טבעי. המשיכה הטבעית הזו של שתי הנעילות יוצרת איזון פיזיולוגי. לחץ הדם נשמר מאוזן. הכיווץ וההרפיה הקצביים מייצרים גלי אנרגיה שמסתובבים, ממריצים ומרפאים את הגוף.

תרגיל זה פועל ישירות על עירור ותיעול של אנרגיית הקונדליני, ולכן יש לתרגל אותו תמיד עם המנטרה Sat Nam. סאט קריה מחזקת את כל המערכת המינית וממריצה את זרימת האנרגיה הטבעית שלה. זה מרגיע את הפוביות לגבי מיניות. זה מאפשר לשלוט בדחף המיני העיקש על ידי תיעול מחדש של אנרגיה מינית לפעילויות יצירתיות ומרפאות בגוף.

אם אתם מתרגלים זאת כקריה שלמה בפני עצמה, ההרפיה היא באופן אידיאלי פי שניים ממשך הזמן שתרגלתם את הסאט קריה. (אם מתורגלים כחלק מקריה, לפעול לפי זמני ההרפיה שצוינו.)

© 2024 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן