קריה לאיזון רגשי ומנטלי ולמניעה של גיל מעבר מוקדם

שם המורה: אור גל

רמה: מתחילים

זמן תרגול: 50:00 דקות

זו סדרה קצרה בת ארבעה תרגילים שניתנה ב 21 ליולי 1977. ניתן למצוא תמונות שלה ב Library of Teachings.

 1. עומדים ברגליים צמודות כאשר כפות הרגליים פונות לצדדים לצורך שווי משקל. מרימים את הידיים כלפי מעלה קרוב לאוזניים כשכפות הידיים פונות קדימה. אפשר לשלב את האגודלים. עושים כפיפה קלה לאחור (כ 20 מעלות). החלק העליון של הגוף יוצר קשת קלה. מחזיקים את התנוחה למשך 2 דקות עם נשימה ארוכה עמוקה.
  תרגיל זה נקרא "כפיפת הקסם". זה לא מכופף את האדם אלא את השליליות שמצויה בו, ועוזר להביא מישהו שנמצא במצב רגשי וכועס למצב רגוע. יש נטייה לרעוד בתנוחה הזו.
 2. באיטיות ובזהירות מתיישרים מהתנוחה הקודמת ולאט לאט כופפים קדימה תוך שמירת הידיים ישרות וליד האוזניים. במצב הזה שואפים, מחזיקים את האוויר בפנים ומפמפמים את הטבור כמה שאפשר. נושפים ושוב עם האוויר בחוץ מפמפמים את הטבור. חוזרים על הנשימה והפמפום למשך 2 דקות.
  שני התרגילים הראשונים עוזרים להרגיע את הנטייה לרגשיות שמלווה את גיל המעבר.
 3. עדיין בעמידה מפסקים את הרגליים כמה שאפשר בלי לאבד את שווי המשקל. הידיים כפופות במרפקים כשהזרועות מקבילות לרצפה. עושים סיבובי אגן בקצב מתון במעגל גדול ככל האפשר, באיזה כיוון שרוצים. ממשיכים למשך 2 דקות.
  תרגיל זה עובד על החלק האחורי התחתון של עמוד השדרה. זה עלול לכאוב מעט כי אנו מעסים אזור זה לעיתים רחוקות.
 4. נשארים עם רגליים מפוסקות. עושים סיבובי ידיים לאחור לסירוגין, הקצב הוא סיבוב אחד בשנייה. תוך כדי סיבוב הידיים כופפים לפנים, מתיישרים בחזרה, כופפים לאחור ומתיישרים בחזרה. מחזור של כפיפה לאחור ולפנים לוקח בערך 15 שניות. ממשיכים למשך דקה וחצי.
  תרגיל זה מפתח את כוח הסבל, תורם לחשיבה בהירה ועוזר למנוע הקדמת גיל המעבר.
 5. עוברים להרפיה למשך 10 דקות.

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן