קריה לפתיחה של מרכז הלב

שם המורה: אור גל

רמה: בינוני

זמן תרגול: 70:00 דקות

זהו סט ליצירה של רגשות פתוחים ואוהבים. הסט פותח את הלב, מגביר חמלה ורגישות לאחרים ועוזר לשחרר הגנות רגשיות. האפקט המרגיע מאפשר לכם להעלים מחשבות ורגשות לא רצויים, כך שתוכלו להיות יותר בהווה ולחוות את הרגשות שלכם עם יותר בהירות.

לפני שמתחילים לתרגל התכווננו עם חזרה על האדי מנטרה 3 פעמים: ONG NAMO GURU DEV NAMO

סדרת התרגילים

  1. עמדו עם הידיים בתנוחת תפילה במרכז בית החזה ובצעו נשימות אש יציבות. לסיום קחו שאיפה והחזיקו לזמן קצר. המשיכו 3 דקות.
  2. שבו או עמדו עם עמוד שדרה זקוף. שמרו על העיניים פקוחות ומקדו את המבט אל האופק. צרו אגרופים בשתי הידיים והתחילו לשלוח את האגרופים קדימה לסירוגין, כשהידיים מקבילות לרצפה. ביחד הידיים יוצרות תנועה דמוית בוכנה, עם זרוע אחת מושכת אחורה כדי לאזן את היד שנמשכת קדימה. הידיים אינן מסתובבות או פונות לצדדים. נשיפה עם כל משיכה קדימה והתנועה של הידיים בקצב מהיר כך שהנשימה הופכת להיות כמו נשימת אש. המשיכו 3 דקות. לסיום התרגיל קחו שאיפה, משכו את שני המרפקים אחורה, הדקו את האגרופים, בצעו נעילת שורש והשהו את הנשימה למשך 5 שניות. נשפו והרגעו.
  3. עמדו ישר, מתחו את הזרועות לצדדים והתחילו להניע את הידיים במעגלים גדולים עם שתי הידיים באותו הזמן. שאיפה כשהידיים באות קדימה ולמעלה ונשיפה כשהן אחורה ולמטה. המשיכו 2 דקות. לסיום קחו שאיפה ומתחו את הידיים ישרות למעלה מעל הראש. נשפו והרגעו.
  4. שבו ישר. שלבו את האצבעות כמה סנטימטרים מול מרכז בית החזה כאשר האגודלים נוגעים בקצוות וכפות הידיים פונות לרצפה. המרפקים עולים לאותו הגובה של הידיים. שאיפה כאשר אתם מרימים את הידיים לגובה הצוואר. נשיפה כאשר מורידים את הידיים לגובה הטבור. צרו תנועה יציבה של פמפום הידיים עם נשימה עוצמתית והמשיכו 3 דקות. לסיום קחו שאיפה, הביאו את הידיים לגבוה הלב והחזיקו את הנשימה כ-10 שניות. נשיפה והרפו.
  5. שבו או עמדו עם עמוד שדרה ישר. מקמו את הידיים לצדי הכתפיים כאשר המרפקים לצידי הגוף וכפות הידיים פונות קדימה. עצמו למחצה את העיניים ומקמו את המבט למטה. התחילו נשימות איטיות. השאיפה צריכה להיות שווה לנשיפה. חזרו בלב על הצלילים הבסיסיים האלו בשאיפה ובנשיפה: SA TA NA MA. לחצו את קצה האגודל עם קצות האצבעות ברצף על כל הברה – הברה אחת לכל אצבע (מתחילים מהאצבע המורה ומסיימים בזרת ושוב חוזרים אל האצבע המורה) כאשר אתם חוזרים בצורה מנטלית ללא קול על הצלילים. המשיכו 3-5 דקות.
  6. שבו עם עמוד שדרה ישר. סגרו את נחיר ימין בעדינות עם האצבע המורה של יד ימין. קחו שאיפה איטית דרך נחיר שמאל ונשפו באיטיות דרך הפה עם השפתיים מעוגלות. התאימו את משך השאיפה והנשיפה, כאשר כל אחת נמשכת כ-10 שניות. המשיכו עם תבנית הנשימה האיטית הזו למשך 3 דקות. אז שחררו את היד והמשיכו לנשום יחד עם הזרם הטבעי של הנשימה לעוד 2 דקות.

הכנסו לקישור לצפיה בתמונות הממחישות את התרגילים בקריה

תרגום: סאט פוראן גלי ליבנה

© 2022 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן