מכתב מארגון 3HO שנשלח עם פרסום הדו"ח באוגוסט 2020

חברי קהילת 3HO היקרים,

במארס השנה נפתחה חקירה בלתי תלויה בדבר ההאשמות להתנהגות מינית בלתי הולמת מצד יוגי בהג'אן. חקירה זו נערכה על ידי ארגון צד ג' 'נייטרלי בשם "אן אוליב בראנץ'", ולא נוהלה או הושפעה על ידי אף אחד מהארגונים שהקים יוגי בהג'אן. מטרתה היחידה של החקירה הייתה להתחקות אחר האמת. אן אוליב בראנץ' אסף מאז עדויות של קרוב ל -300 עדים, תוך שמירה על סודיותם של כל הנוגעים בדבר, כולל אלה התומכים בהאשמות כמו גם אלה המפריכים אותן.

בשקיפות מלאה, אנו חולקים איתכם דוח מפורט זה היום. הממצאים יוצרים טלטלה עמוקה ומאתגרים רבות מהדברים שהאמננו בהם לגבי יוגי בהג'אן. אנו ב- 3HO עומדים עם כל מי שממצאי דו"ח זה גורמים לו הלם וצער. אנו משבחים את האומץ של מי שהתגייסו ומודים להם על כך שהביאו את האמת הזו לאור. קשה ככל שיהיה בהטמעת מידע זה, הוא מספק הזדמנות להתעמת עם צללי העבר ולשרת במודע את צרכי העתיד.

כפי שנחשף בדו"ח זה, פעולותיו של יוגי בהג'אן סותרות ישירות את ערכיו המוצהרים, את העקרונות עליהם מושתת ארגון זה ואת הזכות האנושית הבסיסית לשלמות וכבוד. ארגון 3HO מגנה את הפעולות הללו מצד מייסדנו.

יוגי בהג'אן היה מורה רוחני נערץ ומורה דרך לאינספור אנשים. דבריו ותורתו עוררו השראה לרבים, מה שמקשה עוד יותר על התהליך ויוצר בלבול. הטכניקות של  קונדליני יוגה הוכחו כעמוקות, מעוררות השראה ומשנות חיים עבור אנשים ברחבי העולם. במקביל, התדמית שרבים החזיקו בה התנפצה, ומעשיו גרמו כאב ונזק לרבים מאחינו ואחיותינו, המשפחה הרוחנית וחברינו.

ייקח זמן ועבודה לעבד את החדשות המאתגרות הללו ולרפא את הכאב הקולקטיבי שלנו. אמנם נקטנו באמצעים במהלך השנים כדי למנוע ולהגיב להתנהגות פוגענית, אך אנו מחויבים להערכה מעמיקה של המדיניות והפרקטיקות הארגוניות שלנו, כדי להבטיח שהקהילה שלנו תהיה כזו בה כל אדם מרגיש בטוח, וששומעים ומכבדים אותו.

אנו מאמינים שאחריותנו ב- 3HO היא להתמודד באומץ עם עוולות העבר, ולפעול לצדך כדי ליצור עתיד שכולנו יכולים להאמין בו. מה שאנו מרוויחים מכך הוא העצמה וחופש ליצור עתיד חדש לקונדליני יוגה, לא קשור לאדם אחד, אלא מעוצב על ידי הכוח הקולקטיבי שלנו.

איננו יכולים לבטל את העבר, וגם איננו יכולים לבטל את פעולותיו של אדם עליו סמכנו כמורה וכמדריך רוחני. עם זאת אנו יכולים להתחייב לשנות את הארגונים שלנו כך שנגלם באמת את ערכי הליבה שלנו.

לא משנה כמה פגמים היו במעשיו האישיים של יוגי בהג'אן, אנו מאמינים בכוחם של האנשים המתרגלים קונדליני יוגה של  להביא שינוי, ריפוי ונתיב מסָפֵק ובלבול לבהירות ומודעות אותנטית. אנחנו כאן כדי לעשות את חלקנו.

אנו מודים לך מעומק ליבנו על היותך חלק חיוני ודופק הלב של הקהילה הזו. אנו תומכים זה בזה לעבור דרך אתגר זה, הולכים יד ביד אל האור של פרדיגמה חדשה – שבה כל קול מוערך בזכות החכמה שהוא מביא לכלל השלם.

אנא לחץ כאן לקריאת הדוח במלואו. לידיעתך, הדו"ח הוא מסמך קשה לקריאה, והוא מכיל תיאורים גרפיים של התנהגות מינית בלתי הולמת ושפה חזקה העלולים לעורר אותך כקורא.

פעולות שננקטות

3HO כאן כדי להחזיק את המרחב לריפוי והבנה, בכבוד מוחלט לכל מקום שאתה נמצא בתהליך האישי שלך. קבענו מספר מפגשים בשבועות הקרובים שיעזרו לנו לעבד רגשות קשים וללמקד את לב הקהילה שהפגישה אותנו. תכננו מעגלי האזנה, מפגשי שאלות ותשובות, ופורומים דרכם תוכלו לשתף אותנו במחשבותיכם בעת שאנו פועלים ליישום שינוי ברמה המערכתית.

בקר באתר www.3HO.org/ Listening-tour למידע המעודכן ביותר ולוחות הזמנים של האירועים.

מפגשים להעברת מידע ועיבודו

שיחות אלה, בשיתוף ארגון 3HO ו- KRI, הן הזדמנות לשמוע על הדו"ח שפרסם אן אוליב בראנץ' על ההאשמות כלפי יוגי בהג'אן. יהיו שיתופים בקבוצות קטנות, מצגת קצרה המסבירה את התהליך בו השתמש אן אוליב בראנץ' בכדי לקבוע את ממצאיהם, וזמן לשאלות ותשובות עם צוות נציגים מ- 3HO, KRI ו- 3HO אירופה. בקר באתר www.3HO.org/ Listening-tour כדי להירשם לשיחה ולראות את לוח הזמנים המלא של המפגשים הקרובים

פיוס חומל

הארגונים שלנו יוצאים בתוכנית של פיוס חומל המבוססת על עקרונות מוכחים של צדק משקם. אנו נמצאים כעת בתהליך בחירת יועץ מקצועי שיעבוד עם הקהילה הגלובלית שלנו, כולל אלה שדיווחו על פגיעה, כדי לתכנן וליישם תוכנית מקצועית כזו.

ייעוץ מקצועי

ייעוץ מקצועי וסודי הועמד לרשות כל אדם המדווח על פגיעה מההתנהגות הבלתי הולמת שדווחה. https://www.concernhealth.com

אתיקה ותקנים מקצועיים

אנו מחויבים לנקוט בצעדים להבטיח כי הארגון שלנו מספק סביבה בטוחה ומוגנת לכל חברי הקהילה, ומגיב כנדרש ובמהירות אם יש דיווח על פגיעה.

משרד האתיקה והתקנים המקצועיים הוקם בשנת 2014 במטרה להתמודד עם קשיים אתיים, סביבתיים או מקצועיים בקהילת מורים. משרד זה העסיק לאחרונה יועץ חיצוני לבחינת המדיניות והנהלים שלו בכדי להבטיח שהם עומדים בשיטות העבודה המומלצות בתעשייה, שכן EPS פועלת לשמירה על האתיקה והיושרה של קהילת 3HO ומורי קונדליני יוגה. הערכה זו מתמשכת כל הזמן.

אם חווית התנהלות שגויה של מורה לקונדליני יוגה או שאתה מתמודד עם אתגרים אתיים אחרים, אתה יכול לפנות לקו העזרה העובד 24/7 למטה, או לבקר באתר EPS כדי לדעת את זכויותיך ולקבל עזרה.

קו עזרה 24/7: 1.888.805.4888.

צור קשר

אם יש לך שאלות או מחשבות נוספות, תוכל להגיע אלינו לכתובת yogainfo@3ho.org.

בכנות,

3HO Foundation International

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© 2023 קונדליני יוגה.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן